به گزارش خبرگزاری برنا،دیروزهفتم مهرماه ساعت 19 جشنواره پیوند اسمانی با حضور مسوولا ن استانی از جمله معاونت امور اجتماعی استانداری سمنان،مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان و معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان  با حضور زوج های جوان به همراه اصناف و سازمان های مرتبط با امور ازدواج جوانان در سالن نمایشگاهی دائمی استان سمنان افتتاح شد . 


در این جشنواره که به همراه برنامه های  متنوع فرهنگی و شاد برگزار می‌شود اصناف مختلف که به شکل های مختلف به امور ازدواج جوانان می پردازند حضور دارند .

همچنین موسسات مردم نهاد مربوط به حوزه ازدواج جوانان  که زیر نظر معاونت اداره کل ورزش و جوانان فعالیت می کنند  در این جشنواره حضور فعال دارند.این موسسات با تشکیل کلاسهای تخصصی به مشاوره ازدواج جوانان می پردازند.همجنین موسساتی نیز با برگزاری مراسم جشن عروسی برای جوانان با حداقل هزینه با عنوان "ازدواج آسان"در این نمایشگاه حضور داشتند که مورد استقبال مسوولان قرار گرفتند . 

این نمایشگاه که از 7 تا 11 مهرماه ادامه خواهد داشت روزانه  جشن های متنوعی را برای زوج های جوان .برگزار می کند و در مراسم قرعه کشی جوایزی به زوج های جوان اهدا می شود.

در این مراسم غرفه مشاوره رایگان نیروی انتظامی برای رفع مشکلات زوج های جوان بصورت علمی و تربیتی حضور خواهد داشت . 

بانک ها و موسسات قرض الحسنه نیز در این نمایشگاه اقدام به توضیحاتی ویژه بر  شرایط پرداخت تسهیلات به منظور اشتغال جوانان و ازدواج جوانان پرداختند  که جوانان با ارائه طرح اشتغال و نیازمندیهای خود با مراجعه به این غرفه ها می توانند از امکانات بانک و موسسات مربوط استفاده کنند.

در این نمایشگاه آثار صنایع دستی  جوانان توانمند استان سمنان نیز در غرفه هایی به نمایش گذاشته شده است .