به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان ، امروز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در شهرستان سمنان که  استقبال اهالی فرهنگ و هنر و مسئولان استانی را بدنبال داشت در مراسم اختتامیه دو سالانه کتاب سمنان حضور پیدا کرد و به سخنرانی پرداخت . 

 اختتامیه  با خوش آمد گویی مجری با گویش  مادری رئیس جمهور حسن روحانی است آغاز شد و  در ادامه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از ویژگی ها و برجستگی های فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد  سخن گفت . 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم به سخنرانی پرداخت و گفت ::یکی از عوامل مهم پیشربرنده ی فرهنگ هر  
کشور رشته های هنری است  که خوشبختانه ما از دیرباز در این راستا غنی بوده ایم . 

وی به چاپ و ترجمه ی  کتاب های متعدد شاعران و نویسندگان ایران در کشورهای مختلف اشاره نمود و افزود :مهم ترین  عنصر مهم در توسعه فرهنگ کتاب است . 

علی جنتی گفت : ما در سال گذشته 66000 عنوان کتاب انتشار یافته است و در ده ما گذشته سال 93 نیز 55000 عنوان کتا چاپ شده است که در حوزه های مختلف از 15 الی 25 در صد پیشرفت در عناوین چاپ شده به وجود امده است و ما در حوزه ی کتاب 30000 عنوان کتاب که به ترجمه های مختلف در امده داریم که 8000 کتاب را موجود داریم . 

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری نیز به شدت علاقه به کتاب و کتابخوانی دارد گفت : ما باید تلاش کنیم شوق کتابخوانی بوجو اید و این مساله با افزایش تیراژ کتاب و کاهش قیمت کتاب امکان پذیر است .

در ادامه آیین  اختتامیه دوسالانه با رونمایی کتاب داستانهای جشنواره مهر محرم  آغاز گردید و از نویسندگان و پژوهشگران که در دوسالانه کتاب سمنان حائز رتبه شده بودند توسط وزیر جوایزی اهدا شد .