به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان، شهردار شهمیرزاد از تست آزمایشی پروژه تله سی‌یژ شهمیرزاد خبر داد و گفت: راه اندازی تله سی‌یژ شهمیرزاد پس از وقفه، مجددا در دستور کار قرار گرفته بود که پس از مراحل مختلف و رفع معایب فنی آماده بهره برداری شده است.

حسین الماسی با اشاره به ایرادگیری و رفع نقص دکل ها و كابل تله سی‌یژ و سیستم برق ایستگاه ورودی تله سی‌یژ گفت: برای راه اندازی این طرح که تنها دستگاه تله سی‌یژ در استان و از معدود دستگاه های کشور است بالغ بر چهار میلیارد ریال هزینه شده است.

به گفته وی تله سی‌یژ شهمیرزاد ساخت كمپانی دوبل مایر اتریش از بزرگترین سازندگان دستگاه های بالابر با قدرت موتور 175اسب بخار و سرعت 5/2متر بر ثانیه و قدرت گیریبكس950كیلو نیوتون برمتربا قدرت پوشش 500كد اختلاف ارتفاع و دارای47عدد صندلی دو نفره و امكان نصب تا 80صندلی است كه مدت 40 دقیقه از ایستگاه ورودی تا پایان خط مسیر را طی می کند.

وی با اشاره به اینکه طول مسیر تله سی‌یژ شهمیرزاد یک هزار و 700متر است تصریح کرد: برق کشی، نصب ترمزها، آماده سازی تابلوهای قدرت و فرمان،کابل کشی و میکرو سوئیچ چرخ های دستگاه انجام شده و آماده بهره برداری است.

شهردار شهمیرزاد خاطنشان کرد: پس از انجام مراحل ایمنی و تست های لازم و تکمیل ایستگاه ورودی و خروجی، این طرح آماده بهره برداری رسمی و استفاده گردشگران شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد خواهد بود.