به گزارش خبرگزاری برنا، داریوش امانی مدیركل مركز مدیریت راه‌های كشور گفت: با هدف بهینه سازی بهره برداری از راه‌های كشور و به حداقل رساندن تاخیر در جریان ترافیک جاده‌ای تا20 اسفند ماه سال جاری شعبه مركز مدیریت راه‌ها در اداره كل راه و شهرسازی استان هرمزگان و تا پایان اسفند سال جاری شعبه مركز مدیریت راه‌های حمل و نقل و پایانه‌ها در استان كهگیلویه و بویر احمد افتتاح می‌شود كه در مجموع تا پایان سال جاری تعداد 42 مركز فعال در كل كشور خواهیم داشت.
 
و این در حالیست كه از ابتدای سال‌جاری تا كنون تعداد 9شعبه در ادارات راه و شهرسازی و تعداد 17 شعبه ادارات كل حمل و نقل در استان‌های كشور به بهره برداری رسیده است.
 
وی در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر 40 شعبه مركز مدیریت راه‌ها در سراسر كشور فعال هستند كه تعداد 12 شعبه در ادارات كل راه و شهرسازی و تعداد 28 شعبه در ادارات حمل و نقل و پایانه‌های استان‌ها به فعالیت مشغولند.

وی عمده‌ترین فعالیت‌های مركز مدیریت راه‌ها را مدیریت و بهر ه برداری از سیستم‌های حمل و نقل هوشمند، شناسایی سریع‌تر وقایع گلوگاه‌های ترافیكی در راه‌های كشور، اطلاع رسانی به موقع وضعیت راه‌های كشور و مدیریت سریع وقایع جاده‌ای و بازیابی ظرفیت اولیه راه‌ها در صورت بروز حوادث بر شمرد.