به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام‌نور استان اصفهان، چهارشنبه شب (27 بهمن‌ماه) و همزمان با فرا رسیدن هفته وحدت، شش پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد ریال در دانشگاه پیام‌نور استان اصفهان به بهره‌برداری رسید و 9 پروژه نیز به صورت همزمان در هفت شهرستان استان اصفهان کلنگ‌زنی شد.

ساختمان فاز دو آموزشی در شاهین شهر با مساحت دو هزار متر مربع، ساختمان فاز یک آموزشی در شهرستان شهرضا با مساحت دو هزار و 335 متر مربع، ساختمان فاز یک آموزشی با مساحت دو هزار و 200 متر مربع در شهرستان مبارکه، ساختمان فاز دو آموزشی در شهرستان نطنز با مساحت یک هزار و 800 متر مربع، سوله ورزشی دانشگاه پیام‌نور شهرستان زرین‌شهر به مساحت دو هزار و 500 متر مربع و سوله ورزشی دانشگاه پیام‌نور شهرستان گلپایگان به مساحت دو هزار و 600 متر مربع از جمله‌ پروژه‌های عمرانی به بهره‌برداری رسیده در دانشگاه‌ پیام‌نور استان اصفهان به شمار می‌رود.

همچنین در این مراسم، ساختمان مجموعه‌های فرهنگی واحدهای آموزشی دانشگاه پیام‌نور شهرستان‌های گلپایگان، زرین‌شهر، شهرضا، کاشان، نائین و شاهین شهر و سوله‌های ورزشی مرکز سمیرم، واحد کاشان و مرکز شهرضا نیز کلنگ‌زنی شد.

رییس دانشگاه پیام‌نور استان اصفهان در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی این دانشگاه با تاکید بر اینکه پیام‌نور با هدف تسری آموزش عالی به تمامی نقاط کشور فعالیت می‌کند، گفت: دانشگاه‌ پیام‌نور استان اصفهان موفق شده است در تمامی مباحث علمی، آموزشی و فرهنگی به جایگاه شایسته‌ای دست یابد.

محمد فضیلتی با بیان اینکه دانشگاه پیام‌نور در کنار مباحث آموزشی، مباحث فرهنگی و الهی را نیز دنبال می‌کند، افزود: دانشگاه پیا‌م‌نور استان اصفهان سعی بر آن دارد که با تلفیق مقوله‌های آموزشی و فرهنگی، گام‌های اساسی در زمینه پیشرفت‌های تحصیلی دانشجویان و ارتقای سطح علمی اساتید و اعضای هیأت علمی بردارد.

وی با بیان اینکه چهار رشته به عنوان رشته‌های کارشناسی ارشد مجازی در دانشگاه پیام‌نور استان اصفهان راه‌اندازی شده است، اضافه کرد: دانشگاه‌ پیام‌نور استان اصفهان به عنوان قطب آموزش مجازی چهار رشته اقلیم شناسی، ادبیات فارسی، آموزش زبان فارسی و تاریخ ایران دوره اسلامی در کشور مطرح شده است.

فضیلتی با بیان اینکه آموزش‌های الکترونیک نیز از جمله سرفصل‌های فعالیت‌های دانشگاه پیام‌نور استان اصفهان محسوب می‌شود، بیان داشت: در سال جاری حدود 220 دانشجوی طرح آموزش الکترونیک به دانشگاه پیام‌نور این استان افزوده خواهد شد.

وی اظهار داشت: مقالات اعضای هیأت علمی این دانشگاه در مجلات علمی و پژوهشی بین‌المللی نظیر ISI و ISC نیز طی سال جاری 40 درصد افزایش یافته است.

رییس دانشگاه پیام‌نور استان اصفهان از انعقاد تفاهم‌نامه‌های مشترک با مراکز علمی معتبر در کشور خبر داد و تصریح کرد: بیش از 10 تفاهم‌نامه با دانشگاه اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، پژوهشکده بیوتکنولوژی کرج، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، مراکز فنی و حرفه‌ای و سایر موسسات آموزشی و پژوهشی کشور منعقد شده است.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام‌نور استان اصفهان نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه این دانشگاه در راستای افزایش امکانات آموزشی برای دانشجویان قدم‌های مثبتی برداشته است، گفت: نباید از نظر امکانات آموزشی تفاوتی در میان دانشگاه‌های مختلف وجود داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی مستاجران با تاکید بر اینکه امکانات پژوهشی در دانشگاه پیام‌نور به مطلوب‌ترین شکل ممکن فراهم شده است، اظهار داشت: بسترهای آموزشی در حوزه‌های مختلف پژوهشی به ویژه علوم انسانی با گرایش‌های بومی و اسلامی در دانشگاه پیام‌نور فراهم آمده است که در این زمینه طی‌ همکاری‌های مختلف صورت گرفته با حوزه‌های پژوهشی قم، اصفهان و دفتر تبلیغات اسلامی، فعالیت‌های پژوهشی مطلوبی در حوزه‌های علوم انسانی و علوم دینی انجام خواهد گرفت.

وی همچنین با بیان اینکه دانشجویان، اساتید و اعضای هیأت‌ علمی دانشگاه پیام‌نور در کشور جزو نخبه‌های آموزشی و علمی محسوب می‌شوند، تصریح کرد: دانشگاه‌ پیام‌نور انجمن‌های علمی بسیار قدرتمند و نخبه‌ای را در اختیار دارد که فعالیت‌های مطلوبی را در تمامی رشته‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد به انجام رسانده‌اند.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام‌نور استان اصفهان با بیان اینکه سطح انجمن‌های علمی این دانشگاه رتبه‌ها و عناوین علمی بسیار زیادی را در کشور به خود اختصاص داده‌اند، اضافه کرد: این انجمن‌ها در عرصه‌های مختلف موفق شده‌اند که رتبه‌های برتر را در مقایسه با انجمن‌های دانشگاه‌های دولتی به خود اختصاص دهند.


قائم مقام دانشگاه پیام‌نور کشور هم در آیین بهره‌برداری و کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی دانشگاه پیام‌نور استان اصفهان با تاکید بر اینکه طی‌ سال‌های اخیر رشد کیفی و کمی بسیار مطلوبی در دانشگاه ‌پیام‌نور در سراسر کشور رخ داده است، اظهار داشت: در مدت زمان فعالیت دولت‌های نهم و دهم، زمینه‌های ارتقای فعالیت‌های آموزشی در تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور فراهم شده که در این میان دانشگاه پیام‌نور موفقیت‌های بسیاری را به دست آورده است.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت 44 واحد دانشگاه پیام‌نور در استان اصفهان، بیانگر سطح بالای پوشش علمی و آموزشی دانشگاه پیام‌نور در این استان است، افزود: دانشگاه پیام‌نور استان اصفهان هم‌اکنون از بیش از 920 واحد آموزشی در سطح کشور برخوردار است که این موضوع اهمیت تحت پوشش قرار گرفتن تمامی نقاط کشور را در حوزه آموزش عالی کشور نشان می‌دهد.

قائم مقام دانشگاه پیام‌نور کشور همچنین به تسری فعالیت‌ها و آموزش عالی در سراسر کشور به عنوان یکی از مهم‌ترین اهداف دانشگاه پیام‌نور اشاره کرد و ادامه داد: اکنون دانشگاه پیام‌نور افتخار می‌کند که در تمامی نقاط استان‌های مختلف کشور از سیستان و بلوچستان و ایلام گرفته تا خوزستان و خراسان شمالی و کهکیلویه و بویراحمد، دانشجویان در واحدها و مراکز آموزشی این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

حسامی اضافه کرد: در سال تحصیلی جاری، تعداد قابل توجهی از ساختمان‌های دانشگاه‌های پیام نور در کشور کلنگ‌زنی شد که با بهره‌برداری از این واحدهای آموزشی در سال‌های آینده، شاهد گسترش آموزش‌های این دانشگاه در سال‌های آتی خواهیم بود.