به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، مسوول كمیته بازرسی ستاد تسهیلات سفر شهر اصفهان اعلام کرد: 7 هزار منزل استیجاری برای اسکان مسافران نوروزی در قالب 50 مشاوره املاک در نظر گرفته شده این در حالی است که تاکنون در بیش از 5 هزار و 700 خانه مورد نظر مسافران اسکان یافته اند.

رسول شریف با تاكید بر این كه رویكرد ما در نوروز 90 استفاده از تمام پتانسیل ها و محل های ایمن و حداقل چادر خوابی در ستادهای موقت نوروزی است، اظهار داشت: اولویت اول ستاد تسهیلات سفر شهر اصفهان اسکان مسافران در هتل ها، منازل استیجاری، سالن های ورزشی و مدارس است.

وی اختصاص 13 ساختمان خوابگاه دانشگاهی را از دیگر اقدامات ستاد تسهیلات سفر شهر برای اولین بار عنوان و اعلام کرد: لازم است پتانسیل های شهر از سوی شهرداری شناسایی شود همچنین با همکاری و تعامل دیگر دستگاهها می توان به این مهم زودتر دست یافت و در اقتصاد شهر تحول ایجاد نماییم.

وی با اشاره به تشکیل ستادهای هدایت جهت روان سازی ترافیکی تصریح کرد: این مهم در سال جدید تشکیل شد و در چهار طرف این کلان شهر این ستادها مشغول به فعالیت می باشند.

شریف با بیان این که باید در سال آینده منازل استیجاری را به بیش از 10 هزار واحد افزایش یابد اذعان داشت: رویكرد ستاد تسهیلات سفر نوروزی حركت به سمت كاهش چادر خوابی و نهایتا حذف چادر خوابی از محل‌های اسكان موقت سطح شهر است، لذا در نظر داریم برای سال های آینده منازل استیجاری را تقویت کنیم.

وی به اختصاص 23 ساختمان اداری برای اسکان مسافران نوروزی اشاره و خاطرنشان کرد: این ساختمان ها اعم از ورزشگاه ها، سالن های مطالعه و فرهنگسراها می باشد که در حال حاضر در اختیار مسافران قرار گرفته است.

مسوول كمیته بازرسی ستاد تسهیلات سفر شهر اصفهان در خصوص بهای ارائه خدمات در چهار مکان اصلی اسکان اذعان داشت: این طرح در راستای ترغیب مسافران به مکان های مسقف به منظور ارتقا امنیت اجتماعی و آسایش و رفاه می باشد همچنین به مسافران خدمات گوناگونی در زمینه پزشکی و امنیتی از جمله پارکینگ، استقرار نیروهای اورژانس و آتش نشانی و نیروی انتظامی ارایه می شود که در مقایسه با هزینه های شهرداری در این رابطه با توجه به زیباسازی و آماده سازی این مکان ها مبلغ ناچیزی است.

وی با اشاره به این که با تمهیدات شهرداری اصفهان تمام هتل ها و مهمانپذیرهای شهر اصفهان در هفته اول نوروز 90 تکمیل شدند، به مسافران توصیه کرد: از مکان های مسقف جهت برقراری نظم و امنیت بیشتر استفاده کنند تا با فراهم شدن امكانات و زمینه‌های لازم خدماتی، رفاهی و فرهنگی با رویکرد اسلامی در ایام نوروز امسال، ضمن رقم خوردن خاطره خوش برای مسافران و گردشگران، شاهد افزایش ورود مسافر به پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی باشیم.