به گزارش خبرنگار برنا در مشهد، در این تماس تلفنی مهندس بذرپاش ضمن بیان سخنانی در خصوص ایام پر برکت هفته دفاع مقدس و نقش جوانان کشورمان در آفرینش این حماسه عظیم عنوان نمودند که با هدف پوشش اخبار حوزه جوانان و حوزه های مربوطه در این خصوص و نیز پوشش پیشرفتهای استان خراسان رضوی اقدام به افتتاح دفتر خبرگزاری برنا در مشهد شده است.
محمود صلاحی استاندار خراسان رضوی نیز بیان داشت: نمایندگی خبرگزاری برنا در استان ها باید بازتاب دهنده مسایل حوزه جوانان و پیگیری كننده اهداف دولت در حوزه جوانان باشد.
وی با بیان این مطلب افزود: مدیریت خراسان رضوی با توجه به اهمیت نقش جوانان در توسعه و پیشرفت كشور فصل جدیدی از به كارگیری استعداد ها و توانمندی های جوانان را آغاز كرده است.
وی كه طی تماس تلفنی با معاون رییس جمهور و رییس سازمان ملی جوانان دفتر نمایندگی خبرگزاری برنا را افتتاح كرد، از برگزاری جلسات منظم با جوانان نخبه و توانمد استان خبر داد و گفت: مدیریت استان اعتبارات لازم را برای حمایت از طرح هایی اداره كل امور جوانان خراسان رضوی اختصاص خواهد داشت.
استاندار خراسان رضوی به نقش تاثیر گذار جوانان و نوجوانان در پیروزی و بقاء انقلاب اسلامی اشاره كرد و ادامه داد: طی 31 سال گذشته نقش جوانان در چهار مقطع پر رنگ تر بود كه مهمترین آنها دفاع مقدس می باشد.
صلاحی پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، خودكفایی علمی و صنعتی را به عنوان چهار نقطه پررنگ حضور جوانان معرفی كرد و گفت: در جریان جنگ تحمیلی 36 هزار نوجوان برای پایداری انقلاب اسلامی جان خود را فدا كردند كه نشان از حضور نوجوانان در كنار جوانان در دفاع مقدس دارد.
وی ادامه داد: 70 درصد فرماندهان ایران در دفاع مقدس جوان بودند كه در همان زمان به اعتماد امام خمینی (ره) به نحو شایسته پاسخ دادند.
استاندار خراسان رضوی به دلاوری های شهیدان جوان دفاع مقدس اشاره كرد و گفت: جوانان غیرتمند ایران در دفاع مقدس چنان حماسه آفریدند كه پشت دشمن از شنیدن نام آنها به لرزه می افتاد.
صلاحی ادامه داد: پس از دوران دفاع جوانان همچنان در صحنه ماندند و این بار در جبهه های علمی و صنعتی ایفای نقش كردند و سرافرازی كشور را به ارمغان آورند و امروز بر همه جوانان كشور تكلیف است راه گذشتگان را با شتاب و سرعت بیشتری طی كنند.
وی به كمبود امكانات در اوایل پیروزی انقلاب اشاره كرد و افزود: امروز كه امكانات لازم برای توسعه و پیشرفت فراهم است و الگوهایی همچون شهید باكری و همت پیش روی جوانان وجود دارد باید شاهد شتاب فزاینده كشور توسط جوانان باشیم به گونه ای كه ایران اسلامی موجب رشك منطقه باشد.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: جوانان دیروز با پشتوانه اخلاص، تدین، اطاعت از رهبری در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حماسه و غرور آفریدند و جوانان امروز هم آگاه باشند كه تحت نظر مقام معظم رهبری می توانند همچون گذشتگان افتخار بیافرینند.