به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، علی ایمانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قزوین در این باره گفت: با تصمیم شورای عالی كار، سهم این استان از اعتبارات مربوط به تسهیلات مشاغل خانگی برای سال جاری 400 میلیارد ریال تعیین شد.

'علی ایمانی' افزود: این اعتبار پس از ابلاغ و تخصیص به بانک‌های عامل استان به متقاضیان دریافت تسهیلات مشاغل و كسب و كارهای خانگی واگذار می‌شود.

وی یادآور شد: سهم استان قزوین در این اعتبارات سال گذشته 199 میلیارد ریال تعیین شده بود كه از این رقم 147 میلیارد ریال به بانک‌های عامل ابلاغ و اختصاص پیدا كرد.

مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان قزوین، با بیان اینكه 70 درصد افراد معرفی شده به بانک موفق به دریافت تسهیلات مشاغل خانگی شده‌اند، اظهار كرد: تاكنون چهار هزار و 490 نفر برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

این مسوول با اشاره به اینكه از میان معرفی شدگان به بانک‌های عامل سه هزار و 3 نفر تسهیلات خود را دریافت كردند، خاطرنشان كرد: مجموعا 131 میلیارد ریال به این افراد تسهیلات مشاغل خانگی واگذار شده است و سایر متقاضیان معرفی شده نیز در نوبت دریافت قرار دارند.

ایمانی، سقف تسهیلات پرداختی به متقاضیان كه در سامانه مشاغل خانگی ثبت نام كرده‌اند را 50 میلیون ریال خواند و گفت: اخیرا برای پرداخت وام‌های باقی مانده به بانک‌های استان ضرب الاجل تعیین شده است.

مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان قزوین خاطر نشان كرد: ارایه مجوز و تسهیلات مشاغل خانگی در راستای توسعه كسب و كارهای خانگی با هدف تحقق اهدافی چون كمک به اقتصاد خانوار، تثبیت جمعیت روستایی و اشتغالزایی از سوی دولت به طور جدی مورد توجه دارد.