به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، مسعود جعفری‌نسب فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین با بیان اینكه ما اصحاب رسانه را همكار خود میدانیم كه تكمیل كننده كارهای خدماتی ما هستند اظهار داشت: خوشبختانه با توجه به ارتباط خوب و موثری كه بین مجموعه نیروی انتظامی استان و اهالی رسانه وجود دارد استان قزوین یک استان مطرح در بحث اطلاع رسانی در كشور به حساب می‌آید.

جعفری نسب یكی از اهداف دستگاه‌های خدمت رسان از جمله نیروی انتظامی ایجاد امید در جامعه دانست و تصریح كرد: باید با تلاش در جهت ارتقای سطح كیفی خدمات امید را در دل مردم زنده كرده و با ایجاد یک همدلی وهمكاری و ارتباط دو سویه با رسانه‌ها فعالیت‌های مختلف پلیس را به سمع و نظر مردم رساند.

فرمانده انتظامی استان عنوان داشت: انعكاس و تشریح برنامه‌ها در رسانه‌ها ضمن ایجاد امید در دل مردم زمینه عبرت جویی در بخش‌های مختلف اجتماعی، روانی و اقتصادی را ایجاد می‌كند و از مشكلات در آینده جلوگیری خواهد کرد.

وی پلیس ایران را یک پلیس منحصر به‌فرد در دنیاست دانست و تصریح كرد: مهمترین دلیل این منحصر به‌فرد بودن مردم عزیزمان هستند، چراكه در همه صحنه‌ها حضور فعال دارند، اگر انقلاب صورت گرفت به بركت حضور مردم بود و در كشور عزیزمان ایران كسی نیست كه خود را در مشكلات نظام دخیل نداند.

جعفری نسب در ادامه با اشاره به هفته دفاع مقدس اظهار داشت: حضور فعال مردم در همه صحنه‌ها به خصوص در در دهه نخست انقلاب باعث شد نظام مقدس جمهوری اسلامی شكل و قوام بگیرد و در دهه‌های بعدی نیز همین مردم با حضور خود در جهت تثبیت انقلاب گام برداشتند كه امروزه نظام مقدس ما الگویی برای كل جهانیان شده است.
وی امنیت بوجود آمده در برخی از نقاط آلوده شهر را از همكاری مردم دانست و یادآور شد: به بركت حضور مردم نظام هرگز بالندگی خود را از دست نداده و نمی‌دهد و هدف ما نیزدر این راستا این است كه نقش مردم را مهم دانسته و سطح خدمات خود را در حوزه‌های مختلف بالا ببریم.

جعفری نسب گفت: از مجموع فعالیت‌های نیروی انتظامی 95 درصد در راستای خدمت به مردم و 5 درصد مربوط به حوادث و جرایم است و از این میان 60 درصد مراجعات به پلیس درباره شكایات مختلف بوده و در همین راستا ما فضاهای كلانتری‌ها را به شكلی طراحی كرده‌ایم كه مردم در آنجا امنیت و آرامش را احساس كنند.

فرمانده انتظامی استان در ادامه با تشریح برنامه‌های هفته ناجا با شعار «سرمایه اجتماعی، اساس و اقتدار ماست» ادامه داد: حضور در مساجد، مدارس، نماز جمعه در سطح استان و ارایه مشاوره حقوقی، قضایی و خانوادگی در راستای پیشگیری از معضلات اجتماعی، تجلیل از خانواده‌ها و فرزندان كاركنان، تقدیر از بازنشستگان سال 90 و 91 و برگزاری مسابقات ورزشی كه موجب برقراری ارتباط با لایه‌های اجتماعی می‌شود، از جمله مهمترین برنامه‌های نیروی انتظامی استان در این هفته است.

جعفری نسب با بیان اینكه در حال حاضر بیش از 120 هزار نفر در 47 واحد دانشگاهی در سطح استان درحال تحصیل هستند و لزوم ایجاد ارتباط عاطفی پلیس با نسل جوان یادآور شد: این جوانان، آینده سازان مملکت هستند و همانطور که نقش جوانان در دوران دفاع مقدس و دفاع از این کشور بسیار اثرگذار بوده است، امروز نیز جوانان ما توانسته‌اند در حوزه علمی سرآمد منطقه باشند.

وی اعلام کرد: ارتباط برقرار کردن عاطفی پلیس با جوانان و گوشزد ناهنجاری‌های اجتماعی و استفاده از ظرفیت اساتید می‌تواند آلودگی‌های اخلاقی و اجتماعی را کاهش دهد و از این رو ارتباطاتی با اساتید و دانشجویان برقرار کرده و تجارب خود را به آنها منتقل می‌کنیم.

جعفری نسب با تاكید بر لزوم آموزش همگانی در آموزش و پرورش گفت: فرهنگ سازی در بحث کاهش تصادفات در بین دانش آموزان بسیار اثرگذار است و این کار نیز از مهدکودک ها آغاز شده است و اقدامات خوبی نیز در مدارس در حال انجام است تا رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی تبدیل به یک فرهنگ شود و امروز نیز با توجه به حضور همیاران پلیس در خانواده‌ها شاهد صف‌های ترافیکی منظم در جاده‌ها هستیم.