به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، جمال انصاری رییس کل دادگستری استان قزوین در دیدار با تعدادی از صنعتگران با اشاره به حمایت دستگاه قضایی از صنعت استان گفت: اقدامات و حمایت‌های ما از حوزه صنعت بر حسب اعتماد به فعالان در این حوزه انجام می‌شود، اما اقدامات حمایتی نیازمند نگاه جمعی است.

رییس کل دادگستری استان اظهار داشت: صنعتگران در مقیاس نگاه تخصصی، به این نتیجه رسیده‌اند که دستگاه قضایی چه به‌صورت مستقیم و چه مستقل می‌تواند در امر تولید، صنعت و سرمایه گذاری اثرگذار باشد اما این باور باید در تمام دستگاه‌های مرتبط ایجاد شود.

وی در مورد اعطاء فرصت به صنایع بحران زده افزود: در نظام توزیع فرصت برای کارخانه یا کارگاهی که راه برگشتی نداشته و دچار بحران شده، دلیلی برای اعطای فرصت باقی نمی‌ماند بدین معنا که تزریق وجوه اعتباری و بودجه به این واحدها صحیح نیست.

انصاری به لزوم حمایت دستگاه قضایی از بخش‌های صنعت، کشاورزی، بازرگانی اشاره و تصریح کرد: به‌دنبال آن هستیم حوزه کاری دادگستری استان در این بخش‌ها را از باب حمایت گسترش دهیم، بنابراین خود را مکلف می‌دانیم چه در عرصه سیاستی و چه عملی هرجا که این حوزه‌های مهم نیازمند حمایت و مساعدت بودند از مساعدت دریغ نکنیم.

وی در ارتباط با تعامل مناسب دستگاه‌های مرتبط با بخش صنعت گفت: برای رفع مشکلات نشست‌ها با دو ضلع دستگاه قضا و صنعتگران کافی نیست بلکه تمامی دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط نیز باید حضور داشته باشند تا تعامل مناسبی برای رفع مسایل موجود ایجاد شود.