به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، روح ا... عباسپور نماینده مردم شهرستان بویین زهرا وآوج در مجلس شورای اسلامی در همایش بررسی و تببین شعار حمایت از تولید داخلی، کار و سرمایه ایرانی که درشهرستان بویین زهرا برگزار شد با اشاره به نام‌گذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان حمایت از تولید داخلی، کار و سرمایه ایرانی اظهار داشت: رهبرفرزانه انقلاب هوشمندانه شرایط امروز کشور را چند سال پیش پیش بینی می‌کردند و به همین دلیل در چها رسال گذشته حوزه‌های مختلف اقتصادی را در نامگذاری سال‌ها مورد توجه ویژه قراردادند.

وی نگاه تیزبین و هوشمندانه مقام معظم رهبری را یکی از مولفه‌های اصلی و مهم عبور انقلاب از شرایط سخت دانست و افزود: اتحاد، همدلی، همراهی و هم افزایی تمام ارکان نظام به‌ویژه در سه قوه می‌تواند آرامش و اطمینان را در جامعه برای عبور از شرایط سخت فعلی فراهم کند.

عباسپور با اشاره به غلبه ملت و کشور ایران در طول دوران انقلاب بر تمامی مشکلات و توطئه‌های دشمنان در بخش‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، نظامی و اقتصادی خاطرنشان کرد: همان گونه که ملت ایران با عزم آهنین و اراده قوی برمشکلات و توطئه‌ها تاکنون فائق آمدند انشاا... در عرصه اقتصادی و تشدید تحریم نیز دشمنان را در رسیدن به اهداف شوم وپلید خود ناکام خواهند گذاشت.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی کار سازنده، صرفه جویی، توجه به تولید داخلی و استفاده بهینه از امکانات و ظرفیت‌ها را از جمله مولفه‌های مهم برای عبور از شرایط سخت فعلی دانست و تاکید کرد: نقطه عطف ناکار آمد نمودن توطئه اقتصادی و تحریم دشمن و توجه به اقتصاد مقاومتی که رهبر انقلاب اسلامی به شایستگی آن را تبیین فرموده‌اند؛ در حمایت ازتولید داخلی نهفته است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی آخرین حربه و ابزار دشمن در مواجه با انقلاب اسلامی را جنگ اقتصادی و تحریم ذکر کرد و ادامه داد: علی‌رغم اینکه جبهه استکبار در ایجاد اجماع بر علیه کشورمان در عرصه اقتصادی ناموفق بوده است. اما دشمن تمام امکانات و توان خود را برای تاثیرگذاری تحریم‌ها به کار بسته است اما به حول وقوه الهی و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و هوشمندی و بصیرت ملت در این عرصه نیز دشمن ناکام خواهد بود.

عباسپور تاکید کرد: دشمنان با از دست دادن بازار کالاهای خود در منطقه بیشتر از ایران از اجرا و تشدید تحریم‌ها آسیب دیده‌اند.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل ناکامی دشمن در تشدید تحریم‌ها را خود اتکایی و تولید در کشور ذکر کرد و یادآور شد: بدون تردید یکی از راه حل‌های ناکار آمد کردن توطئه و تحریم دشمنان توجه و حمایت از تولید داخلی است.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه توجه به اقتصاد مقاومتی افزود: مولفه‌های بسیار زیادی در اجرای اقتصاد مقاومتی موثر هستند که در صورت توجه به آنها تحریم و فشار اقتصادی دشمن فرصت مغتنمی برای شکوفایی استعداد و بهره گیری درست و بهینه از ظرفیت‌های کشور خواهد شد.

جلوگیری از خام فروشی مواد اولیه کشور بویژه در حوزه نفت، توجه عملی به اهداف نامگذاری چندسال اخیر از سوی مقام معظم رهبری در حوزه اقتصادی به‌ویژه در زمینه کار و همت مضاعف، اصلاح الگوی مصرف، جهاد اقتصادی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، ایجا پیوند عملی مراکز دانشگاهی و علمی با مراکز تولیدی و صنعتی و جلوگیری از اسراف و تبذیر از سوی مردم و مسوولان از جمله مهم‌ترین ابزار و مولفه‌ها جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است که عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره بدان یادآور شد: کشور ما علی رغم اینکه بیش از 30 سال است در شرایط تحریم قرار دارد اما با همت و تلاش فعالان عرصه‌های علمی و تولیدی در حوزه‌های مختلف از جمله صنایع دفاعی، کشاورزی، علمی و اجرایی پروژه‌های زیربنای به‌ویژه در بخش سد سازی و اجرای پالایشگاه‌ها به مرحله خودکفایی و حتی صادرات دست پیدا کرده است.