به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، سرهنگ حسین رجبی در آستانه هفته بسیج اظهار کرد: امسال، هفته بسیج از یک سو با دهه نخست ماه محرم حسینی كه فرصت مناسبی برای هویت یابی و حقیقت بسیج با محرم و عاشورا است و از سوی دیگر شاهد به ثمر نشستن برخی از نهضت‌های اسلامی در منطقه هستیم که با الهام از تفکر آزادی‌خواهی و عدالت‌طلبی، پایگاه‌های کفر و استبداد را ویران کرده‌اند و این حرکت تا شکست کامل اهریمن جهانی، ادامه دارد.

وی با بیان اینکه هفته بسیج امسال با تأسی از فرهنگ عاشورا تبلور وحدت، انسجام ملی و نیز امید‌آفرینی عمومی برای مقابله با تهدیدات متعدد دشمنان به ویژه در عرصه‌های اقتصادی است، تصریح کرد: امیدواریم که با اجرای برنامه‌های فاخر و ارزشمند زمینه برای تحقق رسالت‌های انقلاب اسلامی مهیا شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه امام حسین (ع) شهرستان بویین زهرا تأکید کرد: پیوند بین هویت بسیج و عاشورا حقیقتی ناگسستنی است و افتخار عظیم نیروهای بسیجی امروز پیروی از مکتب عاشورا است.

رجبی بیان کرد: بسیج راه مشخصی است که با انقلاب اسلامی تولد یافته و تاکنون عامل خیر و برکت فراوانی برای کشور بوده است.

وی عنوان کرد: بسیجیان مردم فداکاری هستند که در تمام عرصه‌های علمی، سازندگی، فرهنگی، کمک به مستضعفان، در تولید، فناوری، عرصه‌های ورزشی، بین‌المللی و در هر کار پسندیده‌ای حضور داشته و افتخار آفرینی كرده‌اند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه امام حسین (ع) شهرستان بویین زهرا ادامه داد: تمام قشر‌های جامعه اعم از زنان و مردان، جوانان، پیرها و نوجوانان در این نهاد واقعی و اصیل انقلابی حضور داشته و مجاهدت می‌کنند.

رجبی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری تعابیر شیوا و ارزشمندی را پیرامون نقش و جایگاه این نیروی مخلص در سال گذشته ایراد فرمودند، تصریح کرد: بنا به فرموده‌های مقام معظم رهبری، بسیج سیاسی است اما سیاسی‌زده، سیاسی کار و جناحی نیست.

وی ادامه داد: بسیج مجاهد است اما بی‌انضباط و افراطی نیست، بسیج عمیقا متدین و متعبد است اما متحجر نیست، بسیج با بصیرت است اما از خود راضی نیست، بسیج اهل جذب است اما اهل تسامح در اصول نیست، بسیج غیور و پاسدار خطوط فاضل است، بسیج طرفدار علم است اما علم‌زده نیست، بسیج در کار آباد کردن دنیا است اما خود اهل دنیا نیست، که این تعابیر بسیار زیبای رهبری خط و مشی بسیج و بسیجیان را مشخص می‌کند.

رجبی با بیان اینکه بیش از 200 برنامه با محور‌های بصیرت‌افزایی، فرهنگ اسلامی و بسیج به عنوان شجره طیبه هم‌زمان با ایام هفته بسیج در بخش‌های مرکزی، رامند، شال و دشتابی برگزار می‌شود، عنوان کرد: تقارن با دهه نخست ماه محرم حسینی و دهه امر به معروف و نهی از منکر از ویژگی‌های شاخص و محوری هفته بسیج امسال نسبت به سال‌های گذشته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه امام حسین (ع) شهرستان بویین زهرا ادامه داد: برگزاری اجتماع بزرگ زنان عاشورایی با محور ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، افتتاح نمایشگاه‌ فرهنگی و هنری بسیج، همایش شورای امر به معروف، نشست‌های بصیرتی و سیاسی، برپایی مسابقات فرهنگی و هنری، غبارروبی گلزار‌های شهدا و همچنین دیدار اعضا سپاه ناحیه شهرستان بویین زهرا با امام جمعه شهرستان، برنامه‌های شاخص هفته بسیج است.