به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، احمد عجم در چهارمین جلسه كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان با بیان این مطلب افزود: مساله مبارزه با قاچاق كالا بسیار قابل اهمیت و پیگیری است وتاكید مقام معظم رهبری بر این امر است كه قاچاق را تا در هر مسیری كه به مقصد می‌رسد و تا درب مغازه‌ها و منازل باید تعقیب كرد.

استاندار قزوین در ادامه تصریح كرد: براساس تعریف قانون قاچاق بایستی منشا خارجی داشته باشد و به اجناسی اطلاق می‌شود كه از خارج از كشور بدون تشریفات گمركی و تعرفه وارد كشور می‌شود.

وی افزود:‌ خلاء قانونی در ارتباط با كالاهایی كه درداخل نیز تولید می‌شود و خریدو فروش آن‌ها بدون رعایت موارد قانونی قاچاق محسوب می‌شود نیز در حال حاضر رفع شده است كه خاویار و چوب را می‌توان از این نوع كالاها نام برد.

استاندار قزوین خاطر نشان كرد: اعضای كمیسیون باید در جاهایی كه خلاء قانونی وجود دارد پیگیری کنند تا با جمع‌بندی؛ اصلاح و پالایش به مركز منعكس گردد تا توسط مجریان مربوطه جهت اصلاح آئین‌نامه‌ها آن اقدام و موارد مربوطه لحاظ گردد.

وی افزود: با تلاش‌های مستمر بایستی در راستای تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف بكوشیم.

عجم در ادامه تصریح كرد: آثار سوء قاچاق را همه می‌دانند و باید به طور مستمر با نوآوری و به روز كردن قوانین مربوطه و وحدت نظر اشكالات موجود را مرتفع كرد.

وی در ادامه به ضرورت اجرای طرح شبنم در استان پرداخت و افزود: طرح شبنم در راستای ساماندهی بازار است و همه مدیران و دست‌اندركاران باید اجرای آن را جدی بگیرند وبا اجرای یک دوره آزمایشی اشكالات آن را احصاء و منعكس کنند.

عجم خاطر نشان كرد: كنترل شرایط بازار باید معقول و منطقی باشد و با كسانی كه تخلف می‌كنند و بازار را آشفته می‌كنند به‌طور جدی و قانونی برخورد می‌شود.