به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، محمد آبفروش گفت: به همت خیرین و تلاش همكاران ستاد مردمی دیه 192نفر از زندانیان جرایم غیرعمد از زندان آزاد شدند.

وی افزود: این تعداد از مددجویان با پرداخت مبلغی بالغ بر 96میلیارد ریال از زندان آزاد و به جمع خانواده‌های خود بازگشتند.

آبفروش عنوان كرد: باپیگیری‌های مجدانه وشبانه روزی مددكاران اجتماعی، شکات مبلغی بالغ بر 60میلیارد ریال از حقوق خود را گذشت کردند.

وی اضافه كرد: مبلغی افزون بر 41میلیارد ریال در قالب اعطای تسهیلات بانکی قرض الحسنه و بلند مدت بامساعدت بانک‌های ملت، تجارت ورفاه استان به این دسته از مددجویان پرداخت شده است.

آبفروش در ادامه گفت: مبلغ 20میلیار ریال از محل كمک‌های بلاعوض خیرین و منابع ستاد دیه مركز برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مستحق و نیازمند پرداخت شده است.

مدیرعامل ستادمردمی دیه به فراوانی زندانیان جرایم غیرعمد استان اشاره كرد و گفت: با تدابیر و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته آمار زندانیان جرایم مربوط به تصادفات رانندگی به حداقل ممكن كاهش یافته است، درحال حاضر بیشترین آمار زندانیان جرایم غیرعمد در زندان را محکومیت‌های مالی غیرکلاهبرداری و مهریه تشكیل می‌دهند.

وی در تشریح آثار تحمل حبس مددجویان جرائم غیرعمد در زندان تصریح كرد: تحمل حبس برای این افراد، نه تنها مشكلی راحل نخواهد كرد، بلكه آسیب‌ها و لطمه‌های جدی وغیرقابل جبرانی را درخانواده‌های آن‌ها به‌وجود می‌آورد.

آبفروش تأكیدكرد: با شناسایی دقیق زندانیان معسر و نیازمند موجبات اعتماد افکار عمومی به خدمات و جایگاه ستاد دیه استان فراهم شده و درسال جاری با مشارکت مردم عزیز و همیشه در صحنه، تعداد قابل توجهی از زندانیان جرایم غیرعمد از زندان آزاد شده‌اند.

وی در پایان بر نقش خیرین در آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد تاكید كرد و گفت: ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه استان به عنوان تنها متولی آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد پذیرای كمک‌های خداپسندانه خیرین است.