به گزارش خبرگزاری برنا و به نقل از اداره روابط عمومی و امور بین الملل استانداری قزوین، احمد عجم استاندار قزوین در مراسم تودیع و معارفه فرماندار آبیک با بیان اینكه با همدلی و انسجام باید در جهت رفع تنگناها و مشكلات مردم حركت كنیم گفت: در طول دولت نهم و دهم اقدامات قابل توجه و مناسبی در شهرستان آبیک صورت گرفته است.
 
وی با بیان اینكه پیشرفت های مطلوبی در شاخص‌های بهداشت و درمان، راه، صنعت، آموزش عالی و عمومی، مسكن و امور زیربنایی در شهرستان آبیک مشاهده می‌شود، اظهار داشت: در بخش راه روستایی و آسفالته كردن این راهها، یكصد و 10 كیلومتر از راههای روستایی این شهرستان آسفالت و 70 كیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان مجددا روكش شده است.

عجم تصریح كرد: در بخش مسكن نیز سه هزار و 200 واحد مسكن مهر در سطح این شهرستان احداث شده كه بیش از یكهزار واحد آن تحویل متقاضیان شده است.

وی شهرستان آبیک را یكی از مراكز مهم و مركز ثقل دامپروری و مرغ و طیور كشور و استان قزوین دانست و بیان داشت: ضرورت توجه به بخش كشاورزی در شهرستان آبیک به واسطه داشتن زمین كشاورزی مناسب و نیروی انسانی كارآمد بسیار حایز اهمیت است.

استاندار قزوین به آماده شدن شهرک صنعتی آبیک برای واگذاری به منظور سرمایه گذاری اشاره كرد و گفت: در این شهرک صنعتی صنایع غیر آلاینده و نو (هایتک) ایجاد خواهد شد.

وی در پایان تقویت جایگاه روحانیت و ائمه جمعه و جماعات و مشاوره و همفكری با این قشر از جامعه را مورد تأكید قرار داد.

در پایان عبدالحسین داداشی به عنوان فرماندار جدید شهرستان آبیک معرفی شد و از خدمات حمید بغدادی سرپرست فرمانداری این شهرستان تقدیر به عمل آمد.