به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی اداره كل زندان‌های قزوین، حمیدرضا فراست اظهار داشت: روزانه بیش از 300نفر از زندانیان استان در رشته‌های مختلف علوم قرآنی روخوانی و روانخوانی، تجوید، قرائت، درک مفاهیم و تفسیر شرکت می‌کنند.

وی افزود: با گسترش فعالیت‌های قرآنی در زندان‌های استان به ویژه با راه اندازی مجتمع فرهنگی و آموزشی زندان مركزی، سرانه آموزش‌های دینی و قرآنی افزایش یافته است.

مدیركل زندان‌های قزوین تصریح كرد: قرآن ایجاد كننده بصیرت و ارتقا دهنده عظیم جریانات مذهبی، رویدادها و تحولات اجتماعی است و انس با قرآن همانند سدی نفوذ ناپذیر فرد و اجتماع را در برابر وسوسه‌های نفسانی و مفاسد اجتماعی مصون می‌دارد.

فراست طلب به برنامه‌های روان درمانی با گرایش مذهبی در زندان‌ها اشاره كرد و گفت: برنامه‌های مذهبی در زندان در حل و کاهش مشکلات روانی، اجتماعی، فردی و خانوادگی زندانیان اثرگذار است و تغییرات محسوسی در منش و كردار شركت كنندگان در این طرح به وجود می‌آورد.

مدیركل زندان‌های قزوین تأكید كرد: وقتی قرآن به عنوان قانون زندگی فردی و اجتماعی مورد عمل قرار می‏گیرد، روابط انسانی به جایگاه متعالی خود نزدیک شده و جرم و بزه در آن از بین می‌رود.

وی با تاكید بر اینكه مخاطبان قرآن در زندان‌ها مددجویانی هستند كه درخود آسیب ایجاد کرده‌اند، گفت: ذهن و دل این افراد باید با ذكر قرآن، از غفلت و گمراهی نجات یابد.

فراست طلب در پایان خاطرنشان كرد: آموزه‌های قرآنی در زندان دارای برنامه جامع و کاملی است و همه مسوولان برای گسترش مفاهیم عملیاتی آن باید كوشا باشند.