به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حجت الاسلام قنبرحاج حسینی رئیس مركز مراقبت بعد از خروج زندان‌های قزوین با اعلام این خبر گفت: درسال جاری تاکنون ده جلسه توانبخشی برگزارشده و بابررسی مشکلات مددجویان، به154 نفرازآنها تسهیلات اعطاء شده است.

وی اظهار داشت: این جلسات با حضور اعضاء تیم توانبخشی شامل پزشک، روانپزشک، مددکار اجتماعی و روانشناسی در راستای کاهش آسیب و ارائه خدمات به مددجویان در زمینه‌های مشاوره، اشتغال، رفع مشکلات خانوادگی و قضایی برگزار می‌شود.

حاج حسینی با بیان این مطلب که ارائه تسهیلات و خدمات در زمینه‌های مختلف به‌ویژه بهداشت روان در محیط خانواده ارائه می‌شود، گفت: مهم‌ترین بخش دراین برنامه، ایجاد احساس خودتوانمندی، كفایت، درک هم بستگی درخانواده و توانایی تشخیص استعدادهای بالقوه در میان مددجویان است.

وی گفت: مهم‌ترین اصل در طرح روان درمانی مددجویان رسیدن به هدف تهذیب، تربیت و تغییر رفتارهای نابهنجار است که بااستفاده از روش‌های روان شناسی، آموزش بهداشت روانی، مددکاری، حرفه و کار درمانی و مشاوره برای مددجویان تحت پوشش مركز اجرا می‌شود.

وی در توضیح افزود: در این بخش شناخت شخصیت و رفتار زندانیان آزادشده مد نظر متخصصان و كارشناسان قرار می‌گیرد تا نسبت به اصلاح رفتارهای آسیب زا زمینه تغییر زندگی در آن‌ها ایجاد شود.

این مسئول در پایان افزود: در سال جاری مبلغی افزودن برهفتاد میلیون ریال توسط گروه توانبخشی مصوب و جهت خدمات ارائه کاهش آسیب هزینه شده است.