به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در سیزدهمین کنفرانس سیستم‌های فازی که در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین آغاز شد گفت: بر اساس چشم انداز هزار و چهارصد و چهار کشور ضمن اینکه در جایگاه نخست منطقه قرار داریم، اهداف آن هم تحقق یافته است.

به گفته ی محمد مهدی زاهدی، از سال دو هزار میلادی تاکنون اقدامات خوبی در زمینه سیستم‌های فازی صورت گرفته که نتیجه آن جایگاه سومی ایران بعد از چین و هند است.

وی همچنین اضافه کرد: انجمن سیستم‌های فازی باید متولی تأسیس چند شرکت دانش بنیان در حوزه‌های مختلف شود که اگر این مهم تحقق یابد هم از نظر مالی برای مجریان و هم از نظر علمی برای کشور مفید خواهد بود.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی حرکت نکردن به سمت شرکت‌های دانش بنیان را یک خلأ جدی عنوان و تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی با تاسیس صندوق حمایت از این شرکت‌ها، قدم های خوبی در این زمینه برداشته است .

زاهدی افزود: طبق قانون سه هزار میلیارد تومان باید به این صندوق واریز شود که تاکنون هشتصد میلیارد ریال به آن واریز شده است و امیدواریم با پیگیری های دولت این صندوق هر چه زودتر سرو سامان بگیرد.

وی، حرکت در مسیر پژوهش محوری را نیاز امروز کشور دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه غرب، امروز در تولید علم از جایگاه خوبی برخوردار در جهان برخوردار است.

به گفته‌ی سرگلزایی دبیرسیزدهمین کنفرانس سیستم‌های فازی ایران، هزار و چهارصد مقاله از داخل و خارج کشور به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شده که سیصد مقاله به صورت شفاهی و دویست مقاله هم به صورت پوستر بررسی می‌شود.