سعید دقیقی پس از گذراندن دوران نقاهت رفته رفته شرایط بهتری پیدا کرده و در بازی با راه آهن موفق به گلزنی شد. گلی که البته روی تلاش کریم انصاری فرد و در مقابل دروازه خالی راه آهن به ثمر رسید.

*در تهران برابر راه‌آهن سه امتیاز ارزشمند کسب کردید؟
خدا را شکر در این بازی عملکرد خوبی داشت و توانستیم سه امتیاز را بگیریم. البته بازی سنگینی بود چراکه راه آهنی ها هفته قبل پیروز شده بودند و با انگیزه مقابل ما قرار گرفتند و اگر می‌بردند وضعیت خوبی پیدا می‌کردند. اما در مجموع شرایط به سود ما بود و سه امتیاز با ارزش و مهم بدست آوردیم.

*با توجه به توقف فولاد و سپاهان، فاصله تراکتور با صدر جدول کم شد؟
ما هر بازی شرایط بهتری پیدا می‌کنیم و در جدول جایگاه خوبی بدست آوردیم. هدف ما این است که پله پله در جدول رده بندی بالا بیاییم و به صدر نزدیک شویم. این هفته هم مثل هر بازی برای رسیدن به این هدف به میدان رفتیم و با توجه به تعلل سایر تیم‌ها موقعیت خوبی داریم.

*نکته جالب توجه اینکه در لیگ امسال بیشتر بردهای تراکتور در خارج از خانه رقم خورده. به نظر تو دلیل این موضوع چیست؟
تفاوتی ندارد که کجا بازی می کنیم اما در تبریز هوادران توقع قهرمانی دارند و در طول بازی استرس و فشار زیادی تحمل می کنیم تا به گل برسیم. با این وضعیت تمرکزمان را از دست می دهیم اما تیم مان بهتر از قبل در خانه نتیجه می گیرد وامیدوارم این راه را ادامه دهیم و خواسته هوادارن مان را اجابت کنیم.

*گل عجیب و غریبی هم به ثمر رساندی؟!
قبل ازاین موقعیت من یک ضربه به تیر دروازه زده بودم که گل نشد. در صحنه گل ضربه زیبای کریم به تیرک خورد من هم از آن استفاده کردم و توپ را درون دروازه زدم. گل آسانی زدم اما خدا را شکر می‌کنم که این فرصت خوب نصیبم شد.

*اما به نظر می‌رسید ضربه سر انصاری‌فر از خط دروازه عبور کرده بود؟
فرقی ندارد که من گل بزنم یا کریم، در این شرایط مهم موفقیت تراکتورسازی است. وقتی توپ برگشت خورد همه تلاشم را انجام دادم تا آن را گل کنم و پس از گل از داور پرسیدم گل را چه کسی زده و گفت که به نام من نوشته است. اگر به نام انصاری فر بود بیشتر خوشحال می شدم، همه زحمت را کریم کشید و من فقط آن را به گل تبدیل کردم. امیدوارم در بازی های آینده من این فرصت را برای او به وجود بیاورم و جبران کنم.

*تو و انصاری‌فر تبدیل به زوج هماهنگی در خط حمله تراکتوسازی شده‌اید؟
من تا هفته هفتم مصدوم بودم و پس از آن جلالی به ما اعتماد کرد و از هر دوی ما در خط حمله استفاده کرد. تا این هفته بدشانس بوده و بیشتر زحمت خط حمله با انصاری فر بوده است. در واقع او از من موفق تر بوده و با کمک سایر بازیکنان این عملکرد را داشته باشیم. امیدوارم زوج من و انصاری فر بهتر از این شده و گل های بیشتری بزنیم.

*امیدوار بودی به تیم ملی دعوت شوی؟
در یکی دو سال اخیر، من شرایطی بهتر از این داشتم اما در لیست قرار نمی گرفتم. به نظرم در این مدت نفرات بودند که از من بهتر باشند و سعی می‌کنم با نمایش عملکردی قابل قبول در اردوی بعدی حضور داشته باشم.

*گفته می‌شود آرش برهانی در نیم فصل دوم به تراکتور می‌آید؟
این مسئله در حد گمانه زنی و شایعه است! در این مدت با من هم صحبت شده و پیشنهادات زیادی دارم. با تراکتورسازی تا نیم فصل کار می کنیم و در فصل نقل وانتقالات این مسائل مطرح می شود. فرقی ندارد که چه کسی می آید، برای من ابتدا موفقیت تیم مهم است و پس از آن در مورد آینده تصمیم می گیرم.

*این طور به نظر می‌رسد که با آمدن این مهاجم قصد رفتن داری؟
هر کس با توجه به شرایطش تصمیم می گیرد و من هم در حال حاضر همه فکرم برروی تراکتور متمرکز است. نیم فصل در این مورد فکر می کنم، هر احتمالی وجود دارد اما فعلا به این قضایا توجه نمی کنم.

*بازی با فولاد را چطور می‌بینی؟
مصاف بسیار سختی است که قهرمان نیم فصل را مشخص می‌كند و ما برای کسب سه امتیاز به زمین می‌رویم. امیدوارم دراین بازی پیروز شده، با ادامه این روند به صدر جدول رسیده و قهرمان نیم فصل شویم.