به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ طاهره بیگم سیدی در جلسه بررسی مسائل كودكان و نوجوانان استان اظهار داشت: حوزه كودك دارای عرصه‎های مختلف و متنوعی است كه فعالیت در این حوزه‌ها نیازمند تخصص، همكاری و مشاركت همه دستگاه‌ها و نهادهای مسئول و متولی می‌باشد.

وی افزود: صدا و سیما، بهزیستی، كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری، تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد، آموزش و پرورش، علوم پزشكی و دادگستری از جمله دستگاه‌هایی هستند كه با كودكان و نوجوانان سر و كار دارند كه هماهنگی و ساماندهی فعالیت این سازمان‌ها نیازمند برنامه ریزی و نظارت مستمر است.

مدیر كل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری با تأكید بر آشنایی سازمان‌های فعال در حوزه كودك و نوجوان با اقدامات و برنامه‌های یكدیگر تصریح كرد: از دیدگاه روانشناسی دوره كودكی دوران با اهمیت و تأثیرگذاری است كه پایه تربیت و شخصیت افراد در این دوره 7 سال اول زندگی پی ریزی می‌شود.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی كه در زمینه كودكان و نوجوانان فعالیت می‌كند باید در امر تربیت و آموزش مكمل و همراه با نهاد خانواده تلاش كنند.

مشاور استاندار در امور بانوان در پایان خاطر نشان كرد: در حال حاضر تهدیدات جدی و متنوعی دنیای كودكان را به صورت روزانه تحت تأثیر قرار می‌دهد كه واكسینه كردن در مقابل این تهدیدات امری حیاتی و ضروری است.