به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ سیدعبداله موسوی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان طی سخنانی اظهار داشت: باتوجه به نامگذاری سال جاری توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی تحت عنوان حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، مسئولان باید باتمام توان و بارویکرد شتابان شرایط جذب سرمایه‌های داخلی وخارجی رابرای اشتغال زایی در شهرستان فراهم کنند.

فرماندار آوج با اشاره به سهمیه تعهد اشتغال در شهرستان گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید تلاش کنند در جهت اشتغالزایی جهش داشته باشند تا بتوانیم بطور اساسی مشکل اشتغال در شهرستان را برطرف کنیم.

وی ازعدم اعتبارات کافی و نیز عدم همکاری بانک‌ها در بحث پرداخت تسهیلات انتقاد کرد و گفت: این موضوع مشکلاتی را برای متقاضیان و هم دستگاه‌های متولی ایجاد نموده است که باید هرچه سریع تر پیگیری و برطرف شود.

وی تاکیدکرد: کلیه دستگاه‌های اجرایی موظفند دراسرع وقت نسبت به ثبت پرونده‌های مشاغل خانگی در سامانه رصد اقدام نمایند.

موسوی با اذعان به مشکلات حوزه اشتغال گفت: مساله اشتغال و بحران بیکاری یکی از اولویت‌هایی است که نیازمند عزم ملی و استفاده از همه‌ی ظرفیت‌ها،‌ راهکارها و تجربه‌های موفق توسعه‌ی اشتغال می‌باشد.

موسوی تصریح كرد:یکی از اقدامات توسعه‌ی اشتغال در دنیا،‌ توسعه‌ی کسب و کارهای کوچک و متوسط است که بستر مناسبی برای اشتغال کارآفرینان جوان و نوپا می‌باشد. 

این مقام مسئول افزود: مشاغل خانگی نیز یکی از اشکال کسب و کارهای کوچک می‌باشد که در کاهش نرخ بیکاری نقش بسیار مؤثری ایفا می‌کند.