به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین؛ سعید وزیری نژاد مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین با اعلام خبر فوق افزود: برای تحقق این هدف مهم در شهر از ظرفیت خانه‌های فرهنگ، کتابخانه‌ها، فرهنگسراها، محلات 14 گانه طرح محله ما و ابزارهای تبلیغاتی سازمان فرهنگی ورزشی استفاده بهینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه امروزه یکی از مهمترین معضلات و تهدیدهای شهرها و کلان شهرها بی توجهی به سلامت روانی و اجتماعی شهروندان است، ادامه داد: شهرها علاوه بر توسعه‌ی فیزیکی و سخت افزاری که در آن ساخت برج، مجتمع‌های تجاری و تقاطع‌های غیر هم سطح در دستور کار قرار می‌گیرد، لازم است مهارت‌های مختلف زندگی به مردم آموزش داده شود.

وزیری نژاد آموزش را لازمه‌ی کاهش جرائم و آسیب‌های اجتماعی شامل طلاق، خودکشی، پرخاشگری و دگر آزاری دانست و عنوان کرد: یکی از خروجی‌های مهم آموزش، تعامل شهروندان با یکدیگر است چرا که فرهنگ شهروندی را در بین آنها ارزشمند کرده و مهارت‌های ارتباطی را تقویت می‌کند.

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی با تأکید بر اینکه تاکنون در کشور متولی برای تأمین سلامت اجتماعی و روانی مردم نبوده است، ادامه داد: عدم رعایت قوانین و بی توجهی به هنجارهای اجتماعی و حتی خانوادگی از نتایج و بازتاب‌های این روند بوده است.
 
این مقام مسئول یادآور شد: در قالب این تفاهم نامه 40 نفر از رابطین حوزه سلامت که آموزش‌های تخصصی در این زمینه دیده‌اند به عنوان سفیران سلامت در مراکز مختلف سازمان فرهنگی و محلات حضور می‌یابند و موضوعات مختلفی را در جهت تقویت سلامت روانی و اجتماعی شهروندان بیان می‌کنند.