به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ علی محمد آهنی مدیر كل مدیریت بحران استانداری قزوین در جلسه آموزش محله، كه در منطقه زعفرانیه قزوین برگزار شد با بیان این مطلب اظهار داشت: بحث آموزش محلات در مقابله با مدیریت بحران و چگونگی مواجه با حوادث، كاری با ارزش، اساسی و واجب است كه در سطح شهر قزوین آغاز شده است.

وی ادامه داد: بحث آموزش در محلات به طور جدی در سطح شهر قزوین پیگیری می‌شود و در این برنامه جمعیت هلال احمر، شهرداری، اورژانس، شركت گاز، برق، سازمان آتش نشانی اداره كل مدیریت بحران استانداری را همراهی می كنند.

آهنی با بیان اینكه این دوره شامل آموزش ساكنین محلات به مدت هشت ساعت است اظهار داشت: این آموزش ها در 4 جلسه دو ساعته برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به حوادث طبیعی و غیر طبیعی كه در سطح استان رخ می دهد تصریح كرد: روزانه شاهد وقوع حوادثی نظیر آتش سوزی، تصادفات، پرتاب از بلندی و ریزش ساختمان هستیم كه در صورتی كه اهالی و ساكنین منازل نحوه برخورد با این حوادث را آموخته باشند كمترین میزان خسارت را شاهد هستیم.

مدیر كل مدیریت بحران استانداری قزوین خاطر نشان كرد: امروزه وضعیت سكونتگاههای كشور تغییر كرده و اتفاقات و رویدادهای جدیدی در كشور رخ می دهد كه این امر احتمال بروز حادثه را افزایش می دهد.

وی بیان داشت: این امر ضرورت افزایش سطح آگاهی مردم را نسبت به حوادث و مقابله با آن را نمایان می كند.