به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، محمد صدرا آراسته با اشاره به اینکه سامانه ثبت تغییر نشانی در پورتال سازمان ثبت احوال کشور و استان فعال و عملیاتی شده گفت: این سامانه برای تسهیل در ارائه خدمات راه اندازی شده است.

آراسته افزود: مطابق قانون چنانچه نشانی محل سکونت هر یک از هموطنان تغییر نماید می‌بایست آن را در اسرع وقت به اداره ثبت احوال اطلاع دهند.

به گفته وی، با ثبت تغییر نشانی به صورت الکترونیکی در پورتال ثبت احوال، نیازی به صدور مجدد کارت ملی نیست و تنها کدپستی جدید فرد در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور ثبت می‌شود.

وی ادامه داد: به منظور تسهیل در این امر و کاهش رفت و آمدها، سامانه اعلام تغییر نشانی از طریق اینترنت فراهم آمده است و هموطنان می‌توانند با مراجعه به پورتال اداره کل این کار را به راحتی انجام دهند.

مدیر کل ثبت احوال استان خاطر نشان کرد: این سامانه ویژه افراد بالای 15 سال است که دارای کارت شناسایی ملی می‌باشند لذا در صورتی که کارت شناسایی ملی دریافت نکرده‌اند یا آن را مفقود نموده‌اند به یکی از ادارات ثبت احوال مراجعه نمایید، همچنین اعلام تغییر نشانی از طریق این سایت رایگان بوده و منجر به صدور کارت شناسایی ملی جدید نخواهد شد.