به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مهدی طاهرخانی به مناسبت هفته بسیج در جمع خبرنگاران استان اظهار كرد: پس از دوران هشت سال دفاع مقدس، بسیج در عرصه‌های مختلف فرهنگی، علمی و معرفتی قدم گذاشته است.

وی افزود: امروز اقتدار و جایگاه بسیج برای جهانیان ثابت شده به طوری كه بسیج در داخل مرزها در كنار دستگاه‌های اجرایی وظیفه خطیر دفاع از ارزش‌های انقلاب و امام راحل را برعهده دارد.

این مسئول با اشاره به برنامه‌های هفته بسیج سال جاری عنوان كرد: برنامه‌های هفته بسیج از 30 آبان ماه سال جاری شروع شده و تا ششم آذر ماه ادامه دارد.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته بسیج تصریح كرد: در این مدت علاوه بر 500 برنامه كلی كه در سطح استان اجرا می‌شود، تعدادی از برنامه‌های جزئی و فرعی نیز در اقشار مختلف بسیج به مرحله اجرا در می‌آید.

طاهرخانی با بیان این كه شعار هفته بسیج امسال«بسیج پیشتاز حماسه و خدمت»نامگذاری شده است، اظهار كرد: برنامه‌های هفته بسیج با دیدار فرماندهان بسیج با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین آغاز می‌شود.

به گفته وی برگزاری نشست با ائمه جمعه و جماعات استان در نخستین روزهای هفته بسیج یكی دیگر از برنامه‌های پیش بینی شده برای گرامی‌داشت این هفته است.

معاون هماهنگ كننده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین افزود: برنامه گرامی‌داشت سالگرد آزادسازی سوسنگرد و اجتماع عظیم 50 هزار نفری بسیجیان كشور برای تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب كه در قالب بیعت عاشورایی با رهبر دیدار می‌كنند، از دیگر برنامه های این هفته به مار می‌رود.

طاهرخانی اضافه كرد: با توجه به این كه از تمام استان‌های كشور در این مراسم حضور دارند برای هریك از استان‌ها سهمیه ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

به گفته وی یكی از برنامه‌هایی كه بسیج در كنار كارهای فرهنگی و تربیتی دنبال می كند، ارتقاء توان رزمی بسیجیان است و در این راستا رزمایش گردان‌های بیت المقدس، امام حسین(ع) و امام علی(ع) در استان قزوین اجرا شده است.

این مسئول با اشاره به دیگر برنامه‌های هفته بسیج گفت: حضور در نمازجمعه، عطرافشانی مزارشهدا، اجتماعات بزرگ دانش آموزی و دانشجویی در قالب اقتصاد مقاومتی و حلقه‌های صالحین، دیدار با خانواده معظم شهدا، نشست‌هایی در قالب امر به معروف در سطح استان و افتتاح پروژه‌های عمرانی از جمله برنامه‌های این هفته است.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته بسیج با اشاره به افتتاح 30 پروژه عمرانی در هفته بسیج سال جاری بیان كرد:‌ این پروژه ها شامل سالن های ورزشی، خانه‌های بهداشت، حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج است كه با اعتبار 10 میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد.

طاهرخانی با اشاره به پروژه‌های آماده بهره برداری بسیج سازندگی بیان كرد: همچنین در این هفته 10 پروژه مهم بسیج سازندگی كه عمدتا در مناطق محروم و با اعتبار یك میلیارد تومان به اجرا درآمده به بهره برداری می‌رسد.

وی با اشاره به برگزاری تجمع بزرگ حماسه پنجم آذر عنوان كرد: برای نشان دادن اقتدار و آمادگی بسیج تجمع بزرگ حماسه پنجم آذرماه با حضور گردان‌های رزمی بسیج در همه شهرستان‌های استان قزوین برگزار می‌شود.

این مسئول تصریح كرد: برگزاری یادواره شهدا به ویژه شهدای زن، مانور فرهنگی زنان، همایش حجاب برتر، همایش نخبگان استان، جشنواره ابتكارات و خلاقیت های بسیج، جشنواره های مختلف فرهنگی، ورزشی و هنری از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده برای هفته بسیج است.

معاون هماهنگ كننده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین با بیان این كه حدود 30 رده مقاومت در این هفته افتتاح می‌شود، گفت: اعزام اكیپ‌های بسیج جامعه پزشكی به مناطق محروم و ویزیت رایگان در مناطق محروم و نقاطی كه تجمع است از جمله نمازجمعه یكی دیگر از برنامه‌های هفته بسیج در سال جاری به شمار می‌‍رود.