وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه مراسم افتتاح مراکز مانیتورینگ فضای فرکانسی کشور در قزوین در پاسخ به سئوال خبرنگار برنا با اشاره به سرعت پایین اینترنت در کشور گفت: ما معتقدیم که باید به مردم سرویس خوبی دهیم بر این اساس هدفمان این است که بستری فراهم کنیم که اینترنت پرسرعت و باکیفیت به مردم ارائه شود، در پنج ماه اخیر کارهای موقتی صورت گرفته است که امیدواریم تا هشت ماه آینده بتوانیم پهنای باند اینترنت بین الملل را به دو برابر افزایش دهیم.
 
وی افزود: هم اکنون نیز اعلام می‌کنیم محدودیتی در ارائه پهنای باند به شرکت‌های اینترنتی نداریم و در این زمینه کاربران نباید در نوبت دریافت اینترنت بمانند، همچنین از دو هفته قبل ابلاغ کرده‌ایم که ارائه اینترنت با ضریب اشتراک یک به هشت را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد تا در این زمینه تخلفی صورت نگیرد.

واعظی با بیان اینکه برخی از دستگاه‌های مختلف در گذشته برای فعالیت خودشان از فضای فرکانسی کشور استفاده می‌کردند، گفت: هم اکنون به دنبال ساماندهی فضای فرکانسی کشور در شهرهای مختلف هستیم و دستگاه‌ها موظفند تنها از فرکانس‌های مجاز استفاده کنند در این راستا آنچه امروز در سراسر کشور به عنوان مرکز مانیتورینگ افتتاح شد در جهت شناسایی پارازیت‌ها و فرکانس‌های مخرب عمل خواهد کرد.

وی در همین حال از تشکیل کمیته بررسی پارازیت‌ها در این وزارتخانه به ریاست معاون وزیر ارتباطات و حضور معاونان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم، تحقیقات و فناوری و نیز معاونین سازمان انرژی اتمی و سازمان محیط زیست خبر داد و خاطرنشان كرد: هم‌اکنون این کمیته در زمان‌های مختلف در سطح تهران و شهرها امواج الکترو مغناطیسی و پارازیت‌ها و تشعشعات را اندازه گیری کرده و کارهای فنی را انجام می‌دهند.

واعظی ادامه داد: در این راستا گزارشی آماده شده و به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ارسال شده است تا بر اساس میزان تشعشعات مضر بودن و یا مضر نبودن این تشعشعات اعلام شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نظر مقام معظم رهبری و رئیس جمهور بر این است که اگر این تشعشعات در هر جایی به هر نسبتی برای سلامتی مضر باشد با آن برخورد شود.