به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین اظهارداشت: سکینه صفری در سی و ششمین دوره مسابقات سراسری حفظ، قرائت و ترتیل قرآن کریم ویژه خواهران که در شهر شیراز در استان فارس برگزار شد توانست در رشته حفظ 20 جز قرآن کریم رتبه سوم کشوری را کسب کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین تصریح کرد: در بخش حفظ 20 جز قرآن کریم، عطیه تبیانیان از سمنان اول شد، فاطمه سادات غفاری از قم در رده دوم قرار گرفت و سکینه صفری از استان قزوین در رده سوم جای گرفت.

وی افزود: در این رشته همچنین فاطمه محمدی از فارس چهارم و راضیه رحیمی از اصفهان پنجم شد.

این مسئول گفت: این دوره از مسابقات با حضور حدود 500 قاری و حافظ قرآن کریم از سراسر کشور در مدت شش روز برگزار ‌شد که 150 محفل قرآنی بویژه در بخش جوانان و نوجوانان از برنامه های جنبی آن بود.

مدیرکل اوقاف استان قزوین اظهارداشت: این مسابقات فرصتی مغتنم بود تا با اعزام مفسران توانمند به محافل قرآنی، مفاهیم کتاب وحی به خوبی تبیین شود.

وی همچنین از برپایی نمایشگاه قرآنی با 60 غرفه به‌ عنوان یکی از برنامه‌های جنبی این مسابقات یاد کرد و افزود: در این نمایشگاه جدید‌ترین آثار قرآنی در حوزه‌های فرهنگی و هنری، کتاب، منبت و نرم‌افزارهای قرآنی به علاقه‌مندان عرضه ‌شد.

نوروزی وجود استعدادهای درخشان حافظ قرآن در استان را فرصتی مغتنم برشمرد و گفت: باید بستر لازم برای شکوفایی استعدادهای جوانان در عرصه قرآنی فراهم شود و حضور در مسابقات ملی نقش مهمی در ارتقاء کیفی فعالیتهای قرآنی استان دارد.
 
گفتنی است؛ سی و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن با حضور قاریان سراسر کشور از اول تا ششم اسفندماه در شیراز برگزار شد.