به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مرتضی روزبه  در نشستی با جمعی از بانوان حافظ قرآن استان با بیان این مطلب حافظان قرآن موجب بركت و خیر هستند در ادامه افزود: در دنیا چیزی با ارزش تر از قرآن نداریم امروز اگر این توفیق را خدای مهربان به جمع شما ارزانی داشته است كه در خدمت قرآن باشید بدانید كه شما با ارزش ترین اشتغال را دارید و هیچ چیز با این فعالیت قابل مقایسه نیست و ما باید اعتراف كنیم كه در زمینه ی قرآن خیلی كوتاهی كردیم.

روزبه افزود: ای كاش در ابتدای كار ما در بدو ورود به همه‌ی حوزه‌ها مدل كارمان را براساس تعالیم قرآنی قرار می‌دادیم، مساله‌ی قرآن نكته بسیار حائز اهمیتی است شما كه این توفیق را دارید سعی نكنید خودتان را به یك حدی قانع نگه دارید زیرا حقیقت قرآن یك حقیقت بی منتهاست یعنی یك سر حقیقت دست شماست و یك سر دیگر قرآن عنداله و نزد خداست و شما باید این افق را امروز جلوی چشمتان ببینید و تنها به حفظ قرآن بسنده كنید.

استاندار قزوین افزود: هر دری از درهای قرآن به روی انسان باز می‌شود انسان را وارد وادی تازه‌ای می كند. 

روزبه در بخش دیگری از سخنان خود افزود: من صلاحیت تخصصی ندارم كه در این زمینه صحبت كنم ولی عقیده دارم كسی كه وارد این وادی شد باید خود را مجهز كند تا بتواند این مسیر را طی كند و این مسیر تنها ختم به این دنیا نمی شود. و بعد از پایان حیات انسان در این دنیا نیز این سیر و حركت ادامه دارد زیرا انسان با قرآن هم نشین است قرآن از جنس فناپذیر نیست قرآن است كه این جاودانگی را برای انسان می‌آورد بنا بر این هم نشینی وانس با قرآن را باید خیلی مغتنم بشماریم.

وی افزود: انصافاً مهد قرآن در این زمینه خوب درخشیده است و در مقایسه با نهادهای دیگر یك چیز دیگری است و باید این جایگاه حفظ شود و از این سبك و سیاق نباید خارج و هیچ وقت نباید دولتی شود. 

این مسئول تأكید كرد: نشر قرآن توسط حافظان قرآن در روستاها و شهرهای استان یك شجره‌ی طوبی است و نباید از بین برود و بایستی حفظ گردد.

وی با بیان اینكه مدل انصار القرآن بایستی حفظ شود و نباید از بین برود نباید خط سیر مهدقرآن را به فراموشی سپرده شود زیرا بسیار نهاد و مجموعه موفقی است و روز به روز نیز بایستی نوآوری‌ها و ابتكارات و خلاقیت‌هایش بیشتر شود و باید اتاق فكر داشته باشد و خود را به روز كند.

وی تأكید كرد: ما از این ظرفیت های قرآنی استفاده كنیم و در جلسات مهدقرآن مدل‌های مختلف را طراحی كنیم و با تعریف ساز و كارهای تخصصی ثابت كنیم كه فعالیت‌های قرآنی با وظیفه همسری، خانه داری و فرزند آوری زنان جوان هیچ منافاتی ندارد.

وی در خاتمه تصریح كرد: منویات مقام معظم رهبری در حوزه‌ی قرآن با روش‌های خلاقانه و ابتكاری می‌تواند عملی شود و هنر ما این است كه همه‌ی خانه‌های استان دارالقرآن شود و هیچ شكلی ندارم كه این فكر شدنی است اگر اتاق فكر در مدهای قرآن تشكیل شود ده‌ها و صدها ایده‌ی جدید می‌تواند تولید كند زیرا خلاء و نیاز استان ما در این حوزه است و بایستی تلاش شود برای سال 93 این امر عملی گردد.