به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حسین رجبی فرمانده سپاه شهرستان بوئین زهرا با تشریح برنامه‌های راهیان نور گفت: نوروز 93 با اعزام بیش از 1400 نفر از شهرستان بوئین زهرا به مناطق عملیاتی جنوب همراه خواهد بود.

وی افزود: اعزام زائرین از 28 اسفند ماه سال 92 شروع می‌شود و تا 8 فروردین ماه نوروز 93 ادامه دارد.

رجبی راهیان نور را بزرگترین برنامه فرهنگی برای کشور دانست و گفت: اعزام کاروان‌های راهیان نور که امروزه مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز می‌باشد نقش تأثیرگذاری در پیوند نسل جوان با شهدا دارد.

فرمانده سپاه شهرستان بوئین زهرا اضافه کرد: راهیان نور فرهنگ ایثار و شهادت، مقاومت و بصیرت را در جامعه زنده تر می‌کند.

این مسئول اظهار داشت: اردوهای راهیان نور فرصت مناسبی است تا جوانان تجدید میثاقی با آرمان‌های شهدا داشته باشند و از نزدیک با رشادت‌ها و دلاورمردی این عزیزان آشنا شوند.

رجبی با بیان اینکه در جلسات متعدد تمهیدات لازم برای اعزام کاروان‌های راهیان نور شهرستان بوئین زهرا در نظر گرفته شده است افزود: امسال سعی خواهیم کرد هماهنگی‌ها در حین سفر بیشتر از سال‌های گذشته باشد و به مدد الهی کوچک‌ترین مشکلی در اعزام کاروان‌ها نداشته باشیم.

فرمانده سپاه شهرستان بوئین زهرا با اشاره به ثبت نام افراد برای اعزام به مناطق عملیاتی جنوب تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند از 14 اسفند ماه جهت اعزام به این سفر معنوی به حوزه‌های مقاومت بسیج محلات مراجعه کنند و اولویت ثبت نام با نفراتی است که اولین توفیق حضور را داشته و در حلقه‌های صالحین حضوری فعال دارند.

وی با بیان برنامه ریزی‌های انجام شده در راستای اعزام کاروان‌های راهیان نور کیفیت این دوره را متفاوت با سال‌های گذشته دانست و عنوان کرد: سعی بر این است در این دوره از ظرفیت وجودی روحانیون و راویان استفاده بهتری شود.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسین(ع) بوئین زهرا با اشاره به برنامه‌های فرهنگی در نظر گرفته شده برای سفر راهیان نور خاطرنشان کرد: فضاسازی بهتر فرهنگی محل اسکان، برگزاری مسابقه فرهنگی در طول مسیر، برگزاری جلسات هم اندیشی با موضوعات متنوع در محل اسکان کاروان‌ها از برنامه‌های فرهنگی پیش بینی شده برای راهیان نور امسال می‌باشد.