به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ میر عبدالملکی در نشست تخصصی هم اندیشی محصول انگور که با حضور کارشناسان در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد افزود: تشکیل هسته‌های تخصصی و علمی در روستا و آموزش به کشاورزان باعث انتقال اطلاعات و دانش کشاورزی به مزارع خواهد شد.

وی توسعه تفکر بسیجی، کارآمدی نظام و سازندگی، رونق اقتصادی و ارتقاء معیشت مردم از شاخص‌ها و سیاست‌های راهبردی مهم بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی است.

میر عبدالملکی به تهیه دستورالعمل فنی اشاره کرد و اظهار داشت: این دستورالعمل و آیین نامه بر اساس آخرین رهیافت‌ها در زمینه محصول کشاورزی و مبارزه با آفات تدوین شده است.

وی به اهمیت و نقش جهادگران بسیجی اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: سازمان بسیج مهندسین با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسلی‌های موجود و همچنین نیروهای فعال جهادی این آمادگی را دارد تا بر اساس نیاز سازمان‌ها و برنامه ریزی مناسب در جهت رفع موانع و مشکلات گام بردارد.

این مقام مسئول اظهار امیدواری کرد: با بکارگیری از تجربیات و راهکارهای جدید برای تولید بیشتر، باکیفیت و سالم گام‌های اساسی برداشته شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی هم گفت: یکی از مصادیق مهم و جدی اقتصاد مقاومتی امنیت غذایی است.

داود محمدی به اهمیت و نقش دشت قزوین و آب اشاره کرد و اظهار داشت: ازبین رفتن آبها و ذخائر زیرزمینی دغدغه جدی است که باید با انتقال آب‌ها به دشت قزوین از هدر رفت آن جلوگیری تا بتوانیم این دشت را حفظ کرد.

وی داشتن ابداع، ابتکار و خلاقیت در کنار بصیرت و مدیریت مناسب را از مهمترین شاخصه برای رسیدن به هدف مشخص ذکر کرد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سازمان بسیج مهندسین باید بعنوان نماینده مردم و یک نظام خودجوش و NGO فراگیر ایفای نقش کند تا با برنامه ریزی مناسب به هدف و نتیجه دست یابد.

این مسئول ابراز امیدواری کرد: با ایجاد شرکت‌های دانش بنیان و عملیاتی شدن آن می‌توان پایه‌های اقتصاد مقاومتی را با اقتدار پایه گذاری کرد تا بتوان از موانع و شرایط سخت عبور کرد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی نیز افزود: برنامه ریزی مناسب و اصولی، مدیریت کشاورزی، تامین نهاده و منابع مورد نیاز کشاورزان و رسیدگی به مشکلات آنان باید سرلوحه برنامه مسئولین استان باشد.