به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ صادق آریان معاون هنری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین گفت: نخستین جشنواره هفت سین و سبزه‌های نوروزی همزمان با 27 و 28 اسفند ماه با هدف ایجاد روحیه شور و نشاط در بین شهروندان و خانواده‌ها برگزار می‌شود.
 
آریان افزود: در این جشنواره که شرایط برای شرکت شهروندان در مقاطع مختلف سنی فراهم شده، علاوه بر اینکه سنت های پسندیده قدیمی و ایرانی احیاء می‌شود، شرایط برای نشاط و شادابی شهروندان فراهم شده است.

وی یا بیان اینکه مکان‌های مختلفی برای ثبت نام از متقاضیان شرکت در این جشنواره در نظر گرفته شده است، ادامه داد: معاونت هنری سازمان فرهنگی واقع در ضلع شمالی بوستان هشت بهشت، فرهنگسرای بانو حضرت زهرا(س)، طبقه اول، خانه فرهنگ و کتابخانه محمدیه در خیابان سپه، کوچه محمدیه، خانه فرهنگ و کتابخانه شهید نواب صفوی واقع در خیابان نواب، بالاتر از چهار راه راهنمایی رانندگی آماده ثبت نام علاقه مندان هستند.

آریان ادامه داد: خانه فرهنگ پردیس واقع در خیابان نوروزیان، کوچه حکمت 62 و کتابخانه اندیشه واقع در انتهای خیابان نوروزیان، روبروی مجتمع چهارصد دستگاه را نیز باید به مراکز ثبت نام افزود.

به گفته آریان شیرینی سنتی شهدینه و شرکت آریانا با سازمان فرهنگی ورزشی در برگزاری این جشنواره مشارکت دارند.