مراسم بزرگداشت روز کارگربا حضور فرماندار تاکستان، نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولین ادارات و کارگران این شهرستان در سالن والفجر مجموعه ورزشی 15 خرداد این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ علی اکبریان در همایش بزرگداشت استادکاران و کارگران تولیدی و صنعتی این شهرستان با بیان این مطلب تصریح کرد: شاید نبود تشکل‏های صنفی فعال در زمینه پیگیری حقوق از دست رفته کارگران یکی از مهم‏ترین مواردی باشد که این قشر را در دستیابی به خواسته‏هایشان اندکی با مشکل مواجه کرده است.

وی در میان صدها نفر از کارگران و فعالان بخش تولید و جمعی از کارگران نمونه و برتر که به مناسبت هفته کارگر برگزار شد، با اشاره به نیاز کشور برای خلق حماسه و حرکت جهشی بزرگ در عرصه‏های اقتصادی و سیاسی، مهم‏ترین ویژگی طبقه کارگر را مایه گذاشتن از جسم و جان خود برای پیشرفت و آسایش کشور دانست.

وی افزود: کارگران ستون فقرات یک جامعه هستند که در صورت نبود و یا ضعف آنها، کشور فلج خواهد شد.

فرماندار تاکستان با تأکید بر لزوم توجه ویژه به مقوله کار و کارگر در عرصه فرهنگ‌سازی و همچنین در عرصه قانون‏گذاری و اجرایی خاطرنشان کرد: اگر قشر کارگر از امید و رفاه و امنیت شغلی برخوردار باشد، حرکت کشور در مسیر پیشرفت سریع‏تر و آسان‏تر خواهد شد. زیرا کارگران همواره از اقشار تأثیرگذار جامعه محسوب می شوند و امروز نیز در عرصه‏های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، جهادی و دینی حضوری فعال دارند.

وی افزود:فعالیت منسجم و خودجوش در خانه‏های کارگر، بسیج کارگری، تشکل‏های صنفی و…به واقع می‏تواند پاسخگوی نیازهای این قشر تأثیرگذار جامعه باشد که البته در سال‏های اخیر اندک اندک در حال جان گرفتن است.

وی در خاتمه گفت: کارگران پرچمداران خوداتکایی، عزت و سربلندی ملت ایران بوده و هستند و نقش بسزایی در تحقق حماسه اقتصادی دارند.