مسعود سلیمانی گفت: استان قزوین یکی از بهترین استان‌هاست که می‌تواند با حضور و فعالیت چشمگیر علاقه مندان به این رشته به عنوان پایلوت اسکواش بخصوص برای استعداد یابی و میزبانی مسابقات قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مسعود سلیمانی رییس فدراسیون اسکواش کشور در مجمع انتخابی هیات اسکواش استان با بیان اینكه در گام اول ۳ هدف برگرفته از فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب را در اسکواش مشخص کردیم افزود: برای اینكه اهالی این رشته بر آن تمرکز کنند قصد داریم برای هر ملی پوش یک حامی متمول تعیین کنیم تا اتکای خود را در اعزام‌ها از بودجه‌های دولتی منفک کنیم كه معنای روشن آن داشتن اسپانسر برای هر ملی پوش است.

وی ادامه داد: تمرکز بعدی ما بر نهادینه کردن فرهنگ ایرانی و اسلامی از همان اوان ورود به فعالیت‌های رشته از طریق مهدهای کودک و مدارس با دو کمیته کودکان و استعدادیابی است.

سلیمانی بیان داشت: سومین تمرکزمان امسال بر بهره گیری از همه ظرفیت‍‌های استانی کشور در اسکواش است تا با ارایه راهکارهای عملی بر مدیریت جهادی مورد وثوق مقام معظم رهبری اهتمام کنیم بطوریکه هر استان در پایان سال یک کارنامه موفق خیلی وسیع تر از کارنامه هر سال خود ارایه دهد که می‌تواند در محورهای آموزشی، قهرمانی، همگانی، زیربنایی و فرهنگی باشد.

رییس فدارسیون اسکواش تصریح کرد: رشته ورزشی و پر نشاط اسکواش با بیش از 20 هزار عضور بیمه شده و 140 کورت اسکواش در کشور فعال است.

وی ادامه داد: از این تعداد56 فقره زیر نظر فدراسیون و ما بقی به صورت خصوصی در برج‌ها، ویلاها و اماکن غیر دولتی ایجاد شده است که سعی داریم تا برای آنها نیز برنامه ریزی کنیم.

سلیمانی گفت: استان قزوین یکی از بهترین استان‌هاست که می‌تواند با حضور و فعالیت چشمگیر علاقه مندان به این رشته به عنوان پایلوت اسکواش بخصوص برای استعداد یابی و میزبانی مسابقات قرار گیرد.

وی با بیان اینکه فدراسیون نگاه ویژه‌ای به استان قزوین دارد گفت: قزوین یکی از استان‌های فعال در این رشته است که با توجه به نزدیکی به پایتخت و همراهی مناسب مدیران ورزشی و ارتباط تنگاتنگ آنها با مدیران آموزش و پرورش می‌تواند جزو بهترین استان‌های کشور محسوب شود.

رییس فدرسیون اسکواش ارایه آموزش رایگاه به ورزشکاران استان و اعطای میزبانی مسابقات بین المللی اسکواش به استان قزوین را یکی از حمایت‌های فدراسیون از هیات اسکواش استان دانست و گفت: فدراسیون تمامی هزینه‌های مربوط به برگزاری دوره‌های آموزشی را در استان قزوین بر عهده می‌گیرد و تمام حمایت خود را از استان اعلام می‌دارد.

وی خبر داد: مسابقات قهرمانی آسیا در رده سنی جوانان برای دومین بار اول تا ششم تیرماه سال جاری در جزیره کیش برگزار می‌شود.

گفتنی است، در حال حاضر 60 ورزشکار در رشته اسکواش در استان فعالیت دارند و تنها یک سالن(کورت) ویژه اسکواش بازها در استان وجود دارد.