به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، فرزادجهانگرد در آئین اختتامیه دوره آموزشی کارگاه آموزش قالی بافی روستای ناصرآباد از توابع شهرستان آبیک در جمع دختران بازمانده از تحصیل و زنان سرپرست خانوار بیان داشت: سیاست جدی و محوری کمیته امداد امام خمینی(ره) توانمندسازی خانواده‌های نیازمند است و در این میان سیاست مدیریت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین نیز بر توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کارگاه‌های آموزش قالی بافی است.

وی ادامه داد: کارگاه آموزش قالی بافی روستای ناصرآباد دارای 10 دار قالی بافی شامل دو دستگاه قالیچه، پنج دستگاه زرع چارک و سه دستگاه زرع و نیم است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان آبیک افزود: دوره‌ها آموزشی این کارگاه سه ماهه بوده که برای راه اندازی این کارگاه هفت میلیون ریال هزینه بلاعوض و هزینه مواد اولیه به مبلغ 80 میلیون ریال اختصاص یافته است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان آبیک خاطرنشان کرد: در مجموع 50 طرح کارگاه قالی بافی در شهرستان آبیک فعال است که از این تعداد سه کارگاه در سال 92 راه اندازی شده است.

جهانگرد یادآورشد: در پایان هر دوره پس از اخذ آزمون از کارآموزان مدرک مهارت فنی حرفه‌ای به کارآموزان ارائه می‌شود و همه کارآموزان بیمه تأمین اجتماعی می‌شوند.