شهردار قزوین گفت: فردای بعد از روز آتش سوزی انبار روغن به دادستان نامه‌ای ارسال شده است که در شناسایی واحدهای مسکونی که تبدیل به انبار شدند و هیج ایمنی ندارند وارد شوند و یک تیم برای بازدید از این مکان‌ها تشکیل دهند.

به گزارش خبرگزاری برنا ازقزوین؛ مسعو نصرتی در دیدار مدیر کل ستاد بحران استان قزوین به همراه مدیران و معاونان و تیم آتش نشانی شهرداری قزوین با آیت اله باریک بین نماینده ولی فقیه در استان قزوین که به منظور تقدیر از آتش نشانان صورت گرفته بود، افزود: امیدواریم با توجه به اهمیت ساماندهی انبارهای سطح شهر، از تریبون نماز جمعه به مردم اهمیت این موضوع توضیح داده شود که صاحبان انبار برای جداسازی انبارهای خود از کنار واحدهای مسکونی و ایمن سازی آنان فکر جدی کنند.
 
وی گفت: برخی از انبارها در سطح شهر در کنار واحدهای مسکونی در مکان‌های هستند که شاید اصلا ماشین آتش نشانی نتواند وارد محل شود و این موضوع جدی است که باید انبارهای کنار واحدهای مسکونی از سطح شهر خارج شوند.

این مقام مسوول اظهار کرد: اتحاد و همدلی در استان قزوین برای مهار آتش سوزی اخیر برای مردم قزوین یک قوت قلب بود.

شهردار قزوین بیان کرد: وجود یک مدیریت خوب و نیروهای توانمند با تجهیزات مناسب در مهار آتش سوزی اخیر برای مردم قزوین امید بخش بود.

نصرتی افزود: با توجه به اینکه شهر قزوین در حال رشد است باید تجهیزات مورد نیاز در اینگونه حوادث در قزوین به روز شود که این مهم نیاز به یک همت استانی دارد.
 
شهردار قزوین گفت: زمان برای مهار این نوع حوادث حتی ثانیه به ثانیه مهم است و مجموعه آتش نشانی حافظ جان و مال مردم می‌باشد.

وی افزود: نیروهای آتش نشانی با اولین تماس ظرف 3 دقیقه به محل حادثه رسیدند و همچنین مردم 20 دقیقه بعد از آتش سوزی با این مجموعه تماس گرفتند.

نصرتی گفت: آتش نشانان شهرهای تهران، کرج، زنجان و همدان زمانی به محل حادثه رسیدند که آتش مهار شده بود و آتش نشانان تهران اظهار می کردند که مهار آتش با حداقل زمان و با بهترین شیوه توسط آتش نشانان قزوین صورت گرفته است.

آهنی، مدیرکل ستاد بحران استان قزوین نیز گفت: تیم آتش نشانی زحمات بسیاری برای مهار آتش کشیدند که در نوع خودش بی نظیر است.

وی بیان کرد: مهار آتش سوزی اخیر نشان از یک همت استانی و اتحاد واقعی بود.
این مسوول گفت: در چند سال اخیر هم در زمینه نیروی انسانی و هم در زمینه تجهیزات سرمایه گذاری خوبی شده است.

این مسوول بیان کرد: برای مهار آتش سوزی اخیر همه کمبودها در استان تهیه شد و مشکلی در این زمینه نداشتیم.

نخستین، عضو شورای اسلامی شهر قزوین نیز در این دیدار گفت: باید در بودجه آتش نشانی برای به روز رسانی تجهیزات نگاه مثبتی شود و همچنین با توجه به احداث برج‌ها باید خرید نردبان آتش سوزی پیگیری جدی شود.

وی گفت: آتش نشانان در مهار آتش سوزی زحمات فراوانی کشیدند که جای تشکر دارد.

شفیعی، مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین نیز از همه آتش نشانان و مسوولان در مهار حادثه اخیر تقدیر و تشکر کرد و گفت: نیروهای آتش نشانی همه تلاش خود را برای مهار آتش سوزی کردند.