به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛‌ مسعود نصرتی شهردار قزوین صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان كه در سالن مفاخر شهرداری قزوین برگزار شد با اشاره به این كه امروز صنعت ساختمان در استان قزوین رده‌های شغلی فراوانی از جمله كارگران، استادكاران و بسیاری از مشاغل را به خود وابسته كرده است گفت: امیدواریم با رونق دوباره صنعت ساختمان بیش از 40 هزار نفری كه در رده‌هایش شغلی مختلف در این خصوص كار می‌كنند دوباره شاغل شوند.

وی با بیان این كه قیمت تمام شده ساختمان در قزوین به نسبت استان‌های همجوار بالاتر است، افزود: باید موانع توسعه و رونق صنعت ساختمان در شهر قزوین برطرف شود تا زمینه اشتغالزایی برای مهندسان و کارگران ساختمانی ایجاد شود.

شهردار قزوین گفت: البته تلاش شده تا ساخت و سازها به سمت ساخت و ساز با معماری اسلامی ایرانی انجام شود تا بتواند بهترین تاثیر را برای مجمع شهر اسلامی داشته باشد.

نصرتی اظهار داشت:‌ با برنامه ریزی شورا و شهرداری و با توجه به این كه شورای این دوره از تركیب خاصی برخوردار است امیدواریم سال 93 سال پرباری برای استان باشد و برنامه‌های خوبی برای این سال در استان در نظر گرفته شده است.

این مسئول خاطر نشان كرد:‌ گاهی انتقاداتی بر مجموعه شهرداری و پروژه‌ها وارد می‌شود كه به نظر بنده قدری بی انصافی است چرا كه شهرداری برای همه پروژه‌های خود از گروه‌های مشاور برتر ایران بهره گرفته است و بسیاری از موانعی كه امروز مورد انتقاد قرار می‌گیرد چه بسا كه در سند جامع توسعه شهری بسیار مورد نیاز باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد:‌ رسانه‌ها حس مطالبه گری خود را از دست ندهند و اگر شبه و سوالی برای مردم به وجود آمده می‌توانند با ارتباط با مدیران استانی پاسخ‌های مورد نیاز را تهیه و به اطلاع مردم برسانند.

شهردار قزوین بیان كرد:‌ بسیاری از پروژه‌هایی كه امروز در قزوین اجرا می‌شوند با آینده نگری در نظر گرفته شده‌اند و برای آینده شهر مناسب هستند اگر چه امروز باعث وجود مشكلاتی شده‌اند اما باید دید جامع و كلی به قضیه داشت.

نصرتی با بیان این كه تعداد 2 پل در جنوب شهر نیز در سال جاری اجرا خواهد شد، گفت:‌ تلاش شده تا امكانات را به طور متوازن بین جنوب و شمال شهر توزیع كنیم.