به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ سومین جشنواره حضرت علی اكبر(ع) استان شب گذشته با حضور مسئولین استانی و جمعی از جوانان و فرهیختگان استان قزوین در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

ایجاد الگو از بین جامعه جوان، معرفی برترین‌ها و ایجاد حس رقابت در بین جامعه جوان‌ توجه به ظرفیت‌های این نسل و استفاده از توانایی‌های جوانان فرهیخته استان از مهم ترین اهداف این جشنواره دانسته شده است.

این جشنواره كه سومین جشنواره حضرت علی اكبر(ع) در استان قزوین است در 23 محور مختلف با معرفی و همكاری دستگاه‌های تخصصی جوانان برتر هر رشته را انتخاب و به استان معرفی می‌كند.

دومین جشنواره حضرت علی اكبر(ع) سال گذشته به مناسبت هفته جوان در قزوین برگزار شد و اولین جشنواره نیز در سال 85 در قزوین برگزار شده است.

گفتنی است پس از معرفی این جوانان برتر ستادی متشكل از این جوانان و جوانان نمونه دوره قبل به جهت رسیدگی به معضلات و مشكلات جامعه جوان تشكیل خواهد شد.

محمد بابا، رامین صفیه، دینا فرزادخوان و كبری طالبی به ترتیب عنوان جوان و قرآن، ورزشكار جوان، سفیر فرهنی و جوان و مشاركت‌های اجتماعی را به خود اختصاص دادند.

كبری طالبی به عنوان جوان و مشاركت‌های اجتماعی، علی اصغر رضایی به عنوان طلبه جوان، سالار افشاری كشاورز روستایی جوان؛ مهدی بیدل و محسن مهدی خانی سرباز جوان؛ مجتبی كاظم لو جوان و هنرهای تجسمی، امیررضا جلالیان جوان و فیلم، محسن رحیمی جوان و رسانه، سید علی حسینی جوان و موسیقی؛ سعید قربانی، جوان و هنرهای نمایشی و سید مسعود حسینی جوادی به عنوان امداد گر برتر جوان معرفی شدند.

پدرام حصاری، جواد رفعتی، سید حبیب الله رحمتی جوان دانشجوی نمونه، سمانه شعبانی جوان و توانایی های خاص، حمید رضا ملازینل جوان و ادبیات، حسین ملك زاده، جوان و كارآفرینی، محمد صادق صالح جوان مخترع و علیرضا فرهادی نیز جوان علم و فناوری استان قزوین شناخته شدند.