به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ آیت الله باریك بین نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین صبح امروز در دیدار با مدیر كل ورزش و جوانان استان قزوین، معاونین و روسای هیات‌های ورزشی این اداره كل كه در سالن اجتماعات شهید باریك بین برگزار شد ضمن تبریك انتصاب مدیر كل ورزش و جوانان استان به اهمیت ورزش در اسلام اشاره كرد و بیان داشت: امروزه ورزش نقش مهمی در بالا بردن روحیه ملی دارد به همین دلیل نیاز است كه در جهت گسترش ورزش در جامعه تلاش شود.

وی اخلاق را مهمترین عنصر در ورزش دانست و افزود: اهمیت اخلاق به اندازه‌ای است كه پیامبر اسلام(ص) و ائمه معصومین(ع) بر آن تاكید بسیار داشتند.
  
نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین با بیان اینكه مدیر كل جدید ورزش و جوانان استان شخصیتی با سابقه و اخلاق مدار است خاطر نشان كرد: با دقت و اهمیت در اخلاق باید جامعه خودمان را به مراحل بالای اخلاقی برسانیم همچنانكه مقام معظم رهبری هم فرمودند، كشور ما باید در قله باشد.

امام جمعه قزوین در پایان یادآور شد: مسئولان ورزش استان كه همیشه همراه ورزشكاران و جوانان هستند باید به آنها بیاموزند كه اخلاق شایسته را در میادین ورزشی و بین المللی اولویت قرار دهند.

در ابتدای این دیدار محمد مشهدی آقایی مدیر كل ورزش و جوانان استان قزوین ضمن قدردانی از حمایت‌ها و توجه جدی به ورزش استان از سوی آیت الله باریك بین اظهار كرد: بر این باور هستیم كه در بدو شروع فعالیت‌های ورزشی اخلاق را محور همه كارها قرار دهیم چرا كه موفقیت زمانی می‌تواند ارزشمند باشد كه همراه با اخلاق مداری باشد.

وی در ادامه افزود: برای پیشبرد برنامه‌های ورزشی و تاثیرگذار بودن آن در جامعه لازم است كه اخلاق مداری سر لوحه امور قرار گیرد.
  
مدیر كل ورزش و جوانان استان قزوین در پایان به مشكلات ازدواج، اشتغال و مسكن جوانان اشاره كرد و گفت: برنامه‌هایی كه در حوزه جوانان تدوین و ارائه شده نباید بصورت مصوبه و صوری باقی بماند چراكه باید از ظرفیت و پتانسیل‌ جوانان در جهت پیشبرد برنامه‌ها استفاده شود.