به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حسین صلح جو رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین اظهار كرد: رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین طرح محله ما را سرپنجه‌های خدمت رسانی به مردم محسوب می‌شود و این طرح می‌تواند معرف خوبی برای انعکاس عملکرد مدیریت شهری به مردم و تعامل دو سویه آنها باشد.

وی ادامه داد: محلات به عنوان رگ‌ها و شریان‌های اصلی شهر محسوب می‌شوند و وقتی خدمات در قالب طرح محله‌ای در این شریان‌ها گسترش پیدا می‌کند حیاتی دوچندان می‌یابند.

صلح جو طرح محله ما را یکی از برنامه های خوب مدیریت شهری قزوین دانست که و به بار نشستن و پویایی آن را در زمانی اندک ناشی از مشارکت و همیاری سازنده مردم اعلام کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورا در ادامه شورای چهارم را تلاشگر در جهت تدوین ساخت سرای محله در قزوین بر اساس موفقیتی که شهر پایتخت بدان دسترسی پیدا کرده اعلام کرد و گفت: حل بسیاری از معضلات و مسائل شهری و اجتماعی، آموزش و رفاه در این خانه‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی خبر داد: در آینده نزدیک قزوین صاحب اولین سرای محله خواهد شد چراکه اگر در محله‌ها سرای محله ساخته شود کارها و برنامه ریزی‌ها منسجم و هماهنگ انجام می‌شود.

وی برگسترش طرح محله ما در تمامی نقاط شهر قزوین و به ویژهه مناطق تازه ساخت تأکید کرد و گفت: در سال جاری برنامه‌های یادواره شهدای محلات به صورت دوره‌ای و ماهانه در محلات برگزار شود و علاوه بر سرکشی به خانواده شهداء طرح تجلیل از این خانواده‌ها با اهتمام خاصی پیگیری شود.

وی همچنین از راه اندازی کارگروه‌های تخصصی در محلات همچون سلامت، مدیریت بحران، اجتماعی، آموزش، محیط زیست، توانمند سازی، اوقات فراغت و ورزش، خدماتی و رفاهی( توجه به معلولین، سالمندان، خانواده ها و فرزندان بی سرپرست) خبر داد و گفت: در آینده این کارگروه‌ها با هدف هرچه پویاتر نمودن محله‌های شهر قزوین شکل خواهند گرفت.