به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین؛ دکترحسین امانلو جانشین فرهنگی اجتماعی بسیج مستعضعفین عصر دیروز در همایش آسیب های ماهواره که درسالن همایش‌های‌ علوم پزشکی قزوین برگزار شد گفت: این یک هشدار جدی است نا آگاهی خانواده‌ها در استفاده از تلویزیون وآسیب‌های اساسی اجتماعی که ماهواره هم در آن نفوذ کرده است فرزندان ما را هدف قرارداده است.

وی بیان کرد: رسانه‌های دیداری دختران و زنان ما را هدف قرار داده و با فرصت طلبی و برنامه ریزی‌های دقیق سعی بر دزدیدن فرهنگ و اصالت و اعتقاد دینی خانواده‌های ما دارد.

امانلو اظهار کرد: رسانه نرم ترین و کم هزینه ترین سلاح دشمن برای به نابودی کشاندن باورهای دینی مردم است که متاسفانه در بخش‌هایی نیز تا حدودی توفیق داشته و در تعاملات خانواده‌ها تاثیر گذاشته است.

وی با اشاره به تعداد شبکه‌های فارسی زبان در ماهواره عنوان کرد: در سال 1387 یک سال قبل از طرح ریزی فتنه ناکام 88 دشمن به کشور، شبکه‌های فارسی زبان در ماهواره 87 شبکه بود که بعد از فتنه آمار شبکه‌هایی که بر علیه فرهنگ کشور ما فعالیت می‍کنند به126 شبکه رسید است.

جانشین فرهنگی مستضعفین در ادامه افزود: در کوتاهترین زمان این رشد چشمگیر شبکه‌ها یک سوال بزرگ در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند که آیا آنها به فکر ما هستند که با هزینه‌های میلیاردی برنامه‌های متفاوت تولید و پخش می‌کنند و یا اینکه فرهنگ ایران و تغییر سبک زندگی ما را هدف قرارداده‌اند.

وی تصریح کرد: تنوع طلبی خصلت ذاتی انسان‌هاست و تکنولوژی ماهواره با امکان پخش برنامه‌های متنوع از صدها شبکه تلویزیونی به طور همزمان، این حس را به راحتی در مخاطبین ارضا می‌کند.

جانشین فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین اهداف شبکه‌های ماهواره‌ای فروپاشی کانون خانواده است اظهار داشت: در دهه‌های اخیر این ابزار رسانه‌ای غرب جوانان ما را از مساجد بیرون کشانده و پای برنامه‌های شبکه‌ای و موبایلی خود نشانده است.

جانشین فرهنگی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای اصلی مسئولین و تأثیرگذاران فرهنگی جامعه، آگاهی بخشی در این موارد است.

وی در خاتمه یادآورشد: متاسفانه به دلیل تبعات منفی ماهواره، سن بلوغ پسران و دختران ایرانی نیز پایین آمده به گونه ای که سن بلوغ در پسران به 12 سال و در دختران به 10 سال رسیده است.