به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مرتضی روزبه در مراسم صبحگاه مشترک سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین و دستگاه‌های امدادی كه به مناسبت هفتم مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی برگزار شد اظهار کرد: با توجه به حادثه‌خیز بودن استان قزوین در سطح کشور، تقویت مدیریت بحران باید در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به شرایط استان قزوین و وجود شهرک‌های صنعتی در این استان باید زیرساخت‌های لازم برای مدیریت بحران و مقابله با حوادث فراهم شود تا شاهد گسترش حوادث در هنگام وقوع حوادث غیرمترقبه نباشیم.

استاندار قزوین ادامه داد: باید با استفاده از تجهیزات به‌روز به دنبال کاهش تلفات در حوادث باشیم.

روزبه عنوان کرد: با توجه به ایجاد تنوع در زندگی انسان‌ها، حوادث نیز متنوع‌تر می‌شود و نیاز به تجهیزات به‌روز احساس می‌شود که باید آموزش و مهارت‌افزایی به مردم در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهار کرد: باید با آموزش شهروندی و تبیین وظایف شهروندان موجبات کاهش حوادث در قزوین را فراهم کنیم.

روزبه با اشاره به بافت مرکزی شهر قزوین عنوان کرد: اطفای حریق و امداد و نجات در بافت مرکزی شهر با دشواری روبه‌رو است و باید به سرعت نسبت به اصلاح معابر و اجرای طرح تفصیلی شهر قزوین اقدام شود.

وی افزود: وجود انبارهای پرخطر و عدم رعایت ایمنی در این انبارها از دیگر معضلات موجود در شهر قزوین است که با پیگیری صورت گرفته باید به سرعت خطرات ناشی از این مکان پرخطر برای شهروندان رفع و این مکان به بیرون از شهر منتقل شده یا ایمن‌سازی شوند.

استاندار قزوین با اشاره به نقاط آسیب‌پذیر قزوین گفت: این نقاط در شهر شناسایی شده‌اند و باید ایمن‌سازی شوند چراکه در صورت غفلت از این موضوع در مواجهه با حوادث غیرمترقبه با مشکل مواجه خواهیم بود.

روزبه خاطرنشان کرد: باید نقش شهروندان در پیشگیری از حوادث برای آنها به صورت حضوری یا کتبی تبیین شود تا با افزایش آگاهی مردم حوادث را در شهر قزوین کاهش دهیم.