به گزارش خبرنگار برنا از قزوین؛ صبح روز دوشنبه صبحگاه مشترک سازمان آتش نشانی و دستگاه‌های امدادی با حضور استاندار، شهردار، رئیس شورای شهر، مدیرکل ادارات استان، مدیران شهری و آتش نشانان و امدادگران استان قزوین برگزار شد.

سید علی شفیعی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین در مراسم صبحگاه مشترک این سازمان با دستگاه های امدادی استان قزوین گفت: تعامل و همكاری مطلوب دستگاه‌های امدادرسان به ویژه نیروی انتظامی ، جمعیت هلال احمر و فوریت های پزشكی با سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین یك زنجیره ای ایمن و قابل اطمینان برای شهر و شهروندان خواهد بود و این دستگاهها در حال حاضر با حداكثر توان خود برای تحقق امنیت و ایمنی در شهر تلاش می كنند.

وی به ایجاد ارتباط تنگاتنگ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین با رسانه ها و از جمله صدا و سیما پیرامون اطلاع رسانی صحیح و تبدیل فرهنگ ایمنی به فرهنگ عمومی مردم اشاره و عنوان کرد: این اطلاع رسانی تأثیر بسزایی در پیشگیری از وقوع حوادث و كاهش صدمات و خسارات ناشی از بروز آنها داشته است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری با اشاره به بودجه سازمان در سال 92 اظهار داشت: در سال گذشته 5 میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار برای این سازمان توسط شهرداری قزوین تأمین شده است.

شفیعی به وظایف سازمان آتش نشانی اشاره کرد و گفت: اطفاء حریق، امداد و نجات در ارتفاع، چاه، آسانسور، تله كابین، بحران و حوادث غیر مترقبه و همچنین امداد رسانی در سیل و آبگرفتگی شهری، انجام غواصی و  جستجوی غریق در كانال ها و آب گیرهای اطراف شهر از جمله وظایف این سازمان است.

این مسئول افق برنامه های این سازمان را با رویكرد آموزش و پیشگیری در سطح جامعه عنوان و خاطرنشان کرد: ارتقای توانایی های عملیاتی و دانش تخصصی سازمانی نیز از دیگر رویکرد های سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین محسوب می شود.

شفیعی عنوان کرد: سازمان های آتش نشانی به عنوان متولی ایمنی در شهرها همواره می كوشند همگام با توسعه شهری و ورود تكنولوژی جدید، موضوع ایمنی را با نظارت بر اجرای ضوابط ایمنی محقق کنند.

وی عنوان کرد: امروز بلند مرتبه سازی یكی از موارد توسعه شهری محسوب می شود كه می بایست ایمنی و حفاظت در مقابل حریق از ابتدای طراحی معماری تا مرحله ساخت و بهره برداری مورد توجه قرار داد.

در این مراسم ضمن سخنرانی استاندار، شهردار و مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهردرای قزوین، آتش نشانان اقدام به برگزاری مانور، حرکات نمایشی، صعود به ارتفاع، اطفای حریق و سنگنوردی کردند.

در ادامه با تقدیر از آتش نشانان برتر و اهدای لوح تقدیر به آنان از زحمات یک سال تلاش آنان قدردانی به عمل آمد.