به گزارش خبرنگار برنا در قزوین، ایوب رحیمی معاون سیاسی استاندار قزوین در همایش ملی طراحی بسته بندی با رویکرد توسعه خوشه های صنعتی كه در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار شد گفت: فرهنگ بسته بندی موضوع مهمی است و در استان قزوین نیز محصولات و تولیدات زیادی در بخش های صنعت، خدمات و کشاورزی و صفوف مختلف وجود دارد كه می تواند در قالب ها و بسته های با كیفیت به مردم ارائه شود.

وی افزود: متاسفانه هنوز بسیاری از تولیدات به صورت سنتی به مردم ارائه می شوددرحالیكه محصولات با کیفیت بالایی در قزوین تولید می شود اما چون خوب ارائه نمی شود هم کشاورز متضرر می شود هم محصول به شكل ناشناخته باقی می ماند.

معاون سیاسی و امنیتی با بیان اینكه "با بسته بندی می توان خدمات خوبی به قشر تولید كننده ارائه داد" اظهار داشت
:

محصول پسته از محصولات عمده و با کیفیت ایران است که در دنیا نیز شناخته است که باید به شیوه تخصصی و  متناسب با فرهنگ جامعه آن را به جوامع دیگر بشناسانیم.

وی ادامه داد: در استان قزوین به عنوان نمونه محصولاتی چون برنج،كشمش زغال اخته، فندق، گردو و گیلاس تولید می شود كه بسیار با کیفیت بوده و در نوع خود كم نظیر هستند  اما در كشاورزان و باغداران در عرضه این محصولات با مشكلاتی مواجه هستند كه در این زمینه باید چاره اندیشی كرد.

رحیمی اضافه كرد: متولیان امور باید نسبت به  عرضه مناسب محصولات و تولیدات استان برنامه ریزی کنند تا با بسته بندی مناسب محصولات به مصرف کنندگان ارائه شود چون این امر می تواند تحول اقتصادی را به دنبال داشته باشد.

وی با تاكید بر اهیت سلامت و بهداشت جامعه  تصریح كرد: به این موضوعات در بسته بندی باید توجه شود تا مشکلاتی برای مردم ایجاد نشود فلذا اداره كل استاندارد باید به این موضوع توجه جدی داشته باشد و بر آن  نظارت کند.