به گزارش خبرنگار برنا در قزوین ، 'مرتضی روزبه' در چهارمین همایش سراسری دهیاران استان قزوین با بیان این مطلب افزود: بخاطر نقش حاکمیتی دهیارها، آنان باید از هرگونه دخالت در بازی های سیاسی به ویژه در دوران انتخابات پرهیز کنند .

وی افزود: با توجه به اینکه فضای انتخابات مجلس از مدت ها قبل آغاز می شود، باید دهیاران ضمن حفظ شخصیت حقوقی و حقیقی خود، از دامن زدن به مسایل این حوزه خودداری کرده و در صورت تمایل به ورود به این عرصه، از این جایگاه کنارگیری کنند .

استاندار قزوین افزود: بخاطر نقش حاکمیتی دهیارها، آنان باید از هرگونه دخالت در بازی های سیاسی به ویژه در دوران انتخابات پرهیز کنند .

وی در ادامه تاكید كرد:دهیاران به اختلافات روستایی ورود پیدا نكنند و دامن نزنند و با توجه به اینكه به فضای انتخاباتی نزدیك می شویم دهیاران واقعا شان و منزلت خود را در عرصه های انتخاباتی حفظ كنند .

وی با تاكید بر اینكه دهیاران بایستی مراقبت لازم را نسبت به جایگاه حاكمیتی خود داشته باشند در ادامه افزود:دهیاران اگر جایگاه خود را در انتخابات حفظ نكنند و عمله ی جریان های سیاسی باشند با دامن زدن به اختلافات درروستاها به جایگاه حاكمیتی خود نیز لطمه وارد خواهند كرد .

روزبه ادامه داد:جایگاه دهیاران یك جایگاه حاكمیتی است و بایستی در محیط روستاها حلال مشكلات باشندو اختلافات را حل كنند .

استاندار قزوین با صراحت بیان كرد:اگر دهیاری ، قصد حمایت از شخص خاصی را در انتخابات دارد می بایست جوانمردانه از مسوولیت دهیاری كنار برود .

وی در ادامه تاكید كرد:حوزه معاونت عمرانی و دفتر امور روستایی استانداری به این امر حساسیت داشته باشند و نظارت لازم را بر دهیاری ها داشته باشند تا تخلفی صورت نگیرد.