به گزارش خبرنگار برنا در قزوین؛ مرتضی روزبه استاندار قزوین در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین با اشاره به اینکه 70 درصد معتادان شاغل و 65 درصد متاهل هستند، افزود: این پدیده شوم را بایستی به سمت اجتماعی کردن در جامعه ببریم و در این راه نبایستی کوتاهی کنیم.

وی اظهارکرد:به عبارتی این میزان معتاد شاغل، در جاهای مشخصی کار کرده و وابسته به مراکز ذیصلاح، اعم از دولتی و غیردولتی می‌باشند، از این رو مسوولان و دست اندرکاران همانگونه که در بحث اتباع بیگانه بحث و تبادل نظر می‌کنند، روی این مساله نیز بایستی بطور جد وارد عمل شوند.

استاندار قزوین با تاکید بر اینکه خوشبختانه ما تشکیلات و مشاغلی نداریم که از معرض دید دستگاه‌های نظارتی خارج باشند، ادامه داد: این در حالی است که شاغلان در مراکز کاری خود هم دارای مسوولان اداری و هم حراست پرسنلی می‌باشند که می توانند به ایجاد سلامت محیط کاری کمک نمایند. روزبه اظهارکرد: مدیران شرکت‌ها، دستگاه‌ها و نهادها باید در بحث مواد مخدر بطور جدی درگیر شده و در صورتی که در محل کار خود دارای فرد معتادی می‌باشند، باید به این موضوع رسیدگی ریشه ای کنند.

وی از مسوولان فرهنگی و اجتماعی استان قزوین خواست تا موضوع اعتیاد در استان را جدی بگیرند و راهکارهای خود را در این بخش توسط کارشناسان و مسوولان ذیربط ارایه داده تا در کمیته‌های هماهنگی مبارزه با موادمخدر بصورت مصوبه درآید .