به گزارش خبرنگار برنا در قزوین؛ ایوب رحیمی‌ معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: شورای مبارزه با مواد مخدر از کمیته‌های مختلفی تشکیل شده که هر یک از آن‌ها در حوزه کاری خود موضوعات مرتبط با مواد مخدر را دنبال می‌کنند.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین کمیته‌های این شورا کمیته پیشگیری است که باید مورد توجه جدی قرار گرفته و اعضای این کمیته برنامه‌های عملی برای پیشگیری از مواد مخدر ارائه دهند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین اضافه کرد: با توجه به اینکه بدون برگزاری برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در جامعه نمی‌توان در درمان معتادان موفق بود باید از راهکارهای فرهنگی و اجتماعی در کنار راه‌های درمانی برای کاهش آمار مبتلایان به اعتیاد استفاده کرد.

رحیمی‌منفرد ادامه داد: کمیته پیشگیری از مواد مخدر این شورا طرح جامعی که قابل اجرا در تمام اقشار جامعه باشد، تهیه کند تا پس از تصویب در شورا به مرحله اجرا درآید.

وی عنوان کرد: یکی از راهکارهای مناسب برگزاری جلسات متعدد با حضور متخصصان امر برای اقشار مختلف جامعه است زیرا این امر موجب آگاهی‌بخشی به عموم مردم جامعه شده و در موفقیت طرح می‌تواند مؤثر باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین تصریح کرد:با توجه به اینکه شرایط فرهنگی و اجتماعی هر استان با استان‌های دیگر متفاوت است، نمی‌توان انتظار داشت یک برنامه واحد در تمام استان‌ها به نتیجه مطلوب منجر شود بنابراین تهیه برنامه ویژه برای استان قزوین در این زمینه می‌تواند راهگشا باشد.