به گزارش خبرنگار برنا در قزوین؛ با حضور جمعی از مسئولین استانی از جمله معاون سیاسی امنیتی استانداری، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قزوین، فرماندار بوئین زهرا و دیگر مسئولین اداری، قضایی، نظامی و انتظامی شهرستان بوئین زهرا و با همکاری خود جوش مردمی در حرکتی ارزشی برای نجات دشت قزوین از معضل کم آبی به وقوع پیوست.

معاون سیاسی امنیتی استانداری در این مراسم اظهار داشت: در اجرای قانون توزیع عادلانه آب و همچنین مسدود کردن چاه های غیر مجاز و بدون پروانه، با توجه به اینکه امروز ما هم در سطح استان و هم کشور دچار کم آبی هستیم، بنده و همه دستگاههای دولتی استان وارد میدان شدیم تا این معضل را برطرف کنیم. الحمداله خیلی از کشاورزان عزیز که دارای چاههای غیر مجاز بودند همکاری می کنند، همین امروز در این مزرعه بزرگ حدود 12حلقه چاه غیر مجاز وجود داشته که خودشان همکاری کردند تا اینها پرشوند.

رحیمی عنوان کرد: ما در اجرای قانون با هیچ کس تعارف نداریم ، امیدواریم که همه دستگاههای اجرایی و کسانی که موظف هستند با قاطعیت تمام این کار را انجام دهند زیرا این انجام وظیفه را به نفع مردم می دانیم ، حتی به نفع کشاورزان. لذا ما از همه تقاضای همکاری داریم .

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قزوین نیز در حاشیه این عملیات عنوان داشت : امروز این عملیات، حرکت نمونه ای است و در سطح استان با جدیت و عزم صورت پذیرفته و اگر الگوی کشت مناسب و سیستم آبیاری مدرن را اجرا کنیم و چاههای غیرمجاز را مسدود نمائیم ، حدود  500 پانصد میلیون متر مکعب آب در سفره آب زیرزمینی می ماند و ما متأسفانه در حال حاضر 250 تا 300 میلیون متر مکعب کسری مخزن داریم .

در این راستا برنامه ما برنامه ای بسیار جدیست و امیدواریم با کمک تمامی عزیزان انشااله تا اواسط سال آینده تمامی چاههای غیر مجاز را پرکنیم.

قزوینی افزود: به هر حال شرایط به گونه ای است که خود مردم هم کمک می کنند ، یعنی آن دسته از افرادی که چاه غیر مجاز دارند ، این احساس را دارند که این موضوع به منابع و چاههای اطراف و سفره آب زیرزمینی صدمه می زند و کسانیکه سرمایه گذاری کردند هم سرمایه گذاریشان به خطر می افتد .

وی تصریح کرد: ما هم از قبل هشدار داده ایم که بدلیل عملیات اجرائی همکاران، ممکن است منصوباتشان صدمه ببیند که ما نمی خواهیم این اتفاق رخ دهد. لذا خواهشمندیم منصوبات خود را سریعتر جمع آوری نمایند. توضیح اینکه با پر و مسلوب المنفعه نمودن همین 12 حلقه چاه عمیق امروز، سالیانه حدود 10 میلیون متر مکعب آب صرفه جویی می شود و جمعاً تا به امروز 50 میلیون مترمکعب آب، با پر کردن چاههای غیرمجاز، در سفره آب زیرزمینی حفظ و حراست گردیده است.