به گزارش خبرنگار برنا در قزوین؛ داود محمدی نماینده قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در جریان برگزاری آیین تکریم و تجلیل از ورزشکاران بخش محمدیه، از رشد 53 درصدی اعتبارات ورزش کشور در بودجه سال آینده خبر داد و گفت: با رایزنی هایی که در مجلس صورت گرفته، بیشترین رشد اعتباری در بودجه سال94 بعد از بهداشت و درمان متعلق به ورزش خواهد بود و اعتبارات این بخش با رشد 53درصدی افزایش پیدا خواهد کرد.

محمدی به سهم ورزش قزوین از رشد بودجه ورزش کشور اشاره کرد و گفت: به حتم با پیگیری قانون کمک یک درصدی اعتبارات دستگاه های اجرایی به ورزش که اخیرا به تصویب رسید و رشد 53درصدی بودجه ورزش کشور می‌توان سهم خوبی را برای ورزش قزوین درنظر گرفت و از این طریق برای حل مشکلات هیات های ورزشی اقدام کرد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی به واگذاری اماکن ورزشی اشاره ای داشت و گفت: اخیرا با اضافه کردن بندی، این اختیار به وزارت ورزش و ادارات کل ورزش و جوانان استان ها داده شد تا با بررسی شرایط سالن های مازاد و اماکن ورزشی که اقدامات عمرانی آن ها نیمه تمام مانده را بدون تغییر کاربری به بخش خصوصی واگذار کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: نقش ورزش در شکل گیری اتحاد و وحدت در جامعه انکار ناپذیر است و  مسوولان بایستی توجه به ورزش را بیش از گذشته در دستور کار قرار دهند.