به گزارش خبرنگار برنا در قزوین؛ مرتضی روزبه استاندار قزوین با اشاره به سفر اول وزیر راه و شهر سازی در سال گذشته به استان و پیگیری موضوعات مطرح شده در جریان بازدید گفت: خوشبختانه با همکاری و همیاری مجموعه وزارت راه و شهرسازی و پیگیری نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، استانداری و  مجموعه مدیران استان بسیاری از تصمیات اجرا و یا در حال اجراست .

وی ادامه داد: یکی از موضوعات بسیار مهم که مشکل 30 ساله استان بود اوقافی بودن زمین ها و ملک های شهر الوند بود که با پیگیری هایی که صورت گرفت این مشکل حل شد که باید در اینجا از وزیر راه و شهرسازی و معاونین ایشان تشکر ویژه داشته باشیم .

استاندار در خصوص مسکن مهر نیز گفت: پروژه بسیار بزرگ و در سطح وسیعی در کشور اجرا شد و در استان قزوین نیز بیش از 50 هزار واحد مسکن مهر در دستور کار قرار گرفت که درصد زیادی به متقاضیان تحویل داده شد و تعاد دیگری از این واحد ها نیز در سال آینده تحویل داده خواهد شد .

روزبه افزود: با توجه به حجم و بزرگی پروژه قطعا مشکلاتی نیز وجود خواهد داشت و مردم بدانند که مهم این است که مدیران و مسئولین ذیربط پیگیر حل موانع و مشکلات باشند که بحمد اله با مدیریت معاونت عمرانی استانداری و مدیران دستگاه های اجرایی و خدمات رسان تاکنون اقدمات بسیار خوبی صورت گرفته است. حتی امروز امکانات آموزشی، درمانی و ورزشی که در ناحیه شهری مهرگان مشاهده می شود در شهرک ها و شهرهای قدیمی وجود ندارد .

وی در ادامه به موضوع حضور مدیران و راه وران و نیروهای امدادی در شرایط سخت آب و هوایی در محورهای استان اشاره و افزود: در برف و کولاکی که در شب های گذشته در استان شاهد بودیم وقتی بصورت سرزده در محورها حضور پیدا کردیم شاهد فعالیت و آمادگی صد در صد مجموعه ای از مدیران و نیروهای امدادی و انتظامی بودیم که جا دارد به عنوان استاندار از تلاش و زحمات آنها تشکر و قدردانی نمایم.

استاندار در خصوص مشکلات موجود در مسکن مهر و حوزه حمل و نقل و جاده های استان نیز گقت: موارد به ریز به مقام عالی وزارت انتقال داده شد و امیدواریم همانند دور اول سفر ایشان با برگزاری جلسات تخصصی در دفتر وزارت و پیگیری نمایندگان و مدیران بتوانیم بسیاری از مشکلات را حل نماییم .

طی سفر یک روزه دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی به استان قزوین ده هزار واحد مسکن مهر، مسجد پیامبر اعظم(ص)، مجموعه ورزشی تختی، درمانگاه شهرک مهرگان و سه باب مدرسه 12 کلاسه به بهره برداری رسید .