معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار برنا درباره آخرین وضعیت نرخ هتل ها و مهمان پذیرها افزود: بعد از بهمن سال 80 قرار براین شد که نرخ هتل ها با توجه به کیفیت خدمات رسانی به مسافران هر ساله به طور متوسط بین 8 تا10درصد قیمت ها افزایش یابد اما از آن جایی که مقرر شد در کل کشور افزایش قیمت در هتل ها و مهمان پذیرها بعد از اجرای طرح هدفمند كردن یارانه صورت نگیرد امسال در این استان با توجه به افزایش هزینه های اولیه هتل داران و مهمان پذیرها افزایش قیمت صورت نگرفته است.

محمدی اضافه كرد: در مورد افزایش قیمت ها بعد از پایان فروردین سال جاری تصمیم گیری می شود ولی این تصمیم گیری دلیل بر افزایش قیمت نیست.

وی با اشاره به بازرسی های صورت گرفته از هتل ها و مهمان پذیرها در ایام تعطیلات گفت: خوشبختانه در بازرسی های صورت گرفته فقط یک مورد تخلف گزارش و آن هم با تذکر کتبی بر طرف شده است.

محمدی ادامه داد: با مشاهده تخلف در بین هتل داران و مهمان پذیرها بر اساس نوع تخلف صورت گرفته با متخلفین برخورد می شود.

وی بیان کرد: مسافران و گردشگران نوروزی می توانند با شماره تلفن 3685024 به صورت شبانه روزی شكایات خود را اعلام كنند.

افزایش مدت اقامت مسافران نوروزی در قزوین

این مقام مسوول حضور مسافران نوروزی در استان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: حضور چشم گیر مسافران نوروزی در بازدید از بناهای تاریخی و باستانی استان به وضوح دیده می شود و همچنین مدت اقامت مسافران نوروزی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وضعیت مطلوب كیفیت واحدهای اقامتی

محمدی مطرح کرد: قبل از شروع ایام تعطیلات همه واحدهای اقامتی، مهمان پذیرها آمادگی پذیرایی را از گردشگران و مسافران نوروزی داشتند.

وی با اشاره به 6 هتل و 15 مهمان پذیر در استان قزوین افزود: ارزیابی ارایه خدمات و نحوه خدمات توسط هتلداران و مهمان پذیرها به مسافران نوروزی و گردشگران در حد مطلوب است.

محمدی با بیان اینکه 4 ماه قبل از شروع تعطیلات نوروزی بازرسی از همه هتل ها، مهمان پذیرها و واحدهای اقامتی صورت گرفته است گفت: به متخلفان تا پایان اسفند سال 89 مهلت داده شده بود تا نواقص موجود را برطرف كنند و تا پایان اسفند بیش از 95 درصد از هتلداران و مهمان پذیرها نواقص را برطرف كردند و اكنون از نظر کیفیتی واحدهای اقامتی در وضعیت مطلوبی قرار دارند.